Ринок медичних послуг в Україні: є простір для розвитку
4155

Ринок медичних послуг в Україні: є простір для розвитку

Незважаючи на задекларовану в українському законодавстві безкоштовність надання допомоги в державних медустановах, ринок медичних послуг в нашій країні має досить велику ємність і ще більшу базу для розвитку. За даними Державної служби статистики, витрати на медицину складають 4% бюджету українських домогосподарств. У структурі цих витрат переважає покупка медичних товарів, таких як ліки, витратні матеріали та індивідуальні Медапарат. Часто покупка ліків виробляється без попереднього відвідування лікаря, а з урахуванням попередніх його призначень або з власної ініціативи.

Недостатнє виділення державою коштів на охорону здоров'я породжує тривожні тенденції в цій області. Зокрема, зменшується вік першого виявлення деяких груп захворювань, збільшується захворюваність на онкологію, підтримується високий рівень дитячої смертності і відносно низький очікуваний термін життя при народженні.

Також почитайте матеріал про ринок медичних послуг і ринок фармацевтики України

Якщо не враховувати показники м. Києва, статистику якого знижує наявність медичних центрів, які приймають пацієнтів зі всієї України, найбільший рівень захворюваності відзначається в Івано-Франківській та Дніпропетровській областях, де на 100 тис. жителів виявляються 85-86 тис. випадків хвороби. Найменша захворюваність - в Сумській області.

Українці найбільше страждають від хвороб кровоносної системи і органів дихання. Саме тому нова програма відшкодування вартості ліків (реімбурсації) включає засоби лікування бронхіальної астми та серцево-судинних захворювань.

У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку медичних послуг в Україні. 2019 рік

Окрему групу становлять люди з хронічними захворюваннями внутрішніх органів, повне лікування яких неможливо. Мета медичної допомоги в даному випадку - досягнення ремісії, тобто відсутності загострень. Витрати на медицину у таких людей мають постійний характер.

Очікувана тривалість життя українців залишається невисокою для європейської країни (66 років для чоловіків і 76 років для жінок), але все ж має тенденцію до збільшення. У західних регіонах країни і столиці цей показник вище, а найнижча очікувана тривалість життя - в Житомирській, Дніпропетровській та Херсонській областях. У містах традиційно живуть довше, ніж в сільській місцевості, що зумовлено, зокрема, доступністю медичної допомоги та обсягом наданих медичних послуг.

Можливо вас зацікавить стаття про дослідження ринку лабораторних послуг Західної України

Незважаючи на деяке збільшення тривалості життя, Україна займає одне з найвищих місць в Європі за рівнем смертності з показником 14,9 на тисячу жителів у 2016 році. Причиною 65% смертей є серцево-судинні захворювання. Іншими факторами ризику згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я стали: куріння тютюнових виробів, споживання алкоголю, неправильне харчування та малорухливий спосіб життя.

Таким чином, сфера надання медичних послуг в нашій країні має значний потенціал для розвитку. З підвищенням платоспроможності населення на тлі занепаду державної системи охорони здоров'я витрати домогосподарств на медицину будуть підвищуватися як у відносному, так і в абсолютному вимірах.

Вам буде цікава аналітика з анотації до готового аналізу фармацевтичного і аптечного ринку України. 2020 рік

Дата розміщення: 05.09.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами