Ринок геофізичних послуг в Україні: тенденції розвитку галузі
920

Ринок геофізичних послуг в Україні: тенденції розвитку галузі

Аналіз ринку геофізичних послуг в Україні проведено компанією Pro-Consulting у жовтні 2023 року. Маркетингове дослідження охоплює період 2021 – перше півріччя 2023 року та містить відомості про: 

 • загальні показники ринку геофізичних послуг в Україні з розрахунком динаміки його ємності за період, що досліджувався;
 • сегментацію ринку за видами та регіонами надання послуг;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок геофізичних послуг в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
 • рівень конкуренції та розподіл ринкових часток між основними операторами;
 • середні ціни та політику ціноутворення на ринку геофізичних послуг в Україні;
 • споживчу активність в даній сфері бізнесу;
 • інвестиційну привабливість галузі;
 • ризики та бар'єри для виходу на ринок геофізичних послуг в Україні, можливості реалізації бізнес-проектів.

Готовий аналіз ринку геофізичних послуг в Україні можна придбати на сайті компанії.

Моніторинг ринку геофізичних послуг в Україні показує, що попит на ньому залишається на високому рівні з тенденцєю зростання, навіть незважаючи на складний економічний стан в країні.

Найбільша потреба у геофізичних дослідженнях відзначається у нафтогазовому секторі. Операторів ринку геофізичних послуг в Україні залучають до пошуку нових родовищ, визначення їх характеристик, прогнозування та планування видобутку. Вас може зацікавити готовий аналіз ринку нафтопродуктів або аналіз ринку природного газу в Україні. З іншими готовими аналізами ринків від Pro-Consulting можна ознайомитись у каталозі готових проектів.

Так, компанія «Укргазвидобування» у 2022 році пробурила 47 нових свердловин, а за сім місяців 2023 року – ще 44 свердловини. За перше півріччя минулого року їй вдалося довести видобуток газу до 13,5 млрд. кубометрів, перевищивши показник довоєнного 2021-го на 0,6 млрд. кубометрів. Укрнафта також збільшує свої видобувні потужності. У планах компанії пробурити у 2024 році 30 нових свердловин.

Ринок геофізичних послуг в Україні отримав додатковий імпульс для розвитку завдяки фінансовій підтримці Європейського банку реконструкції та розвитку у рамках Стратегії у сфері гірничодобувної промисловості на 2024-2028 роки. Суб'єкти ринку геофізичних послуг в Україні можуть бути задіяні у реалізації пріоритетів Стратегії, зокрема провадження пошуково-добувної діяльності з видобутку корисних копалин, необхідних для «зеленого» переходу. Також вас може зацікавити схоже на тему ринкове дослідження - аналіз ринку послуг геології та геодезії в Україні – перегляньте структуру звіту.

Сегментація ринку геофізичних послуг в Україні за географічною ознакою дозволила розподілити загальний обсяг робіт на родовищах газу та нафти, що найбільш активно розробляються.

 • Дніпровсько-Донецькому;
 • Передкарпатській;
 • Причорноморсько-Кримському.

Найактивніше оператори ринку геофізичних послуг в Україні працювали у західних регіонах країни, а також у Харківській, Чернігівській, Сумській областях.

Ще одним великим споживачем ринку геофізичних послуг в Україні є будівельна галузь. За допомогою відповідних досліджень визначаються геологічні та геотехнічні характеристики будівельних ділянок, параметри шарів ґрунту та водних ресурсів, контролюється стабільність споруд.

Якщо ви плануєте аналізувати свій ринок за індивідуальним технічним завданням, попередньо ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку – за нею можна проаналізувати будь-який ринок України та світу.

Ринок будівництва, особливо у житловому секторі, сильно постраждав після початку широкомасштабної агресії Росії. Багато забудовників згорнули діяльність через зростання ризиків, інші продовжували реалізацію старих проектів. Однак пізніше будівельна галузь адаптувалася до нових умов, зосередившись на відновленні зруйнованої інфраструктури та житла.

Потреба послуг ринку геофізичних досліджень в Україні зросла після початку у 2023 році масштабних робіт з будівництва та модернізації автошляхів, залізниць, морських портів та аеропортів, залучення урядом коштів на ці цілі від міжнародних донорів.

Додатковими напрямками діяльності суб'єктів ринку геофізичних послуг в Україні стали:

 • екологічні проекти, зокрема визначення збитків від воєнних дій;
 • дослідження на замовлення наукових організацій.

Більш детальну інформацію про цю сферу бізнесу та її інвестиційний потенціал можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку геофізичних послуг в Україні, доступного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок геологічних та геодезичних послуг в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами