Ринок фармацевтичних препаратів та продукції в Україні після початку широкомасштабної агресії Росії
1826

Ринок фармацевтичних препаратів та продукції в Україні після початку широкомасштабної агресії Росії

Аналіз фармацевтичного ринку в Україні проведено компанією Pro-Consulting у травні 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати такі відомості за період 2022 – 1 квартал 2023 року:

  • загальні показники ринку фармацевтичних препаратів та продукції в Україні;
  • фактори впливу, тенденції та проблеми розвитку даної сфери бізнесу;
  • законодавче регулювання фармацевтичного ринку України;
  • особливості діяльності операторів ринку фармацевтичних препаратів та продукції в Україні, а також логістичних компаній, які здійснюють перевезення відповідних вантажів;
  • постачання та постачальники сировини для виробництва товарів фармацевтичного ринку в Україні.

Готовий аналіз фармацевтичного ринку в Україні можна придбати на сайті компанії.

Моніторинг фармацевтичного ринку в Україні показує, що ця сфера економічної активності стабільно розвивалася протягом останніх п'яти років до початку повномасштабного вторгнення Росії. Також вас може зацікавити актуалізація готового аналізу ринку медичних закладів в Україні. Ми оновимо та адаптуємо будь-який готовий ринковий звіт за вашим запитом.

Після 24 лютого 2022 року ринок фармацевтичних препаратів та продукції в Україні зазнав впливу низки деструктивних факторів:

  • відтік частини населення за кордон;

Після започаткування активних бойових дій споживча аудиторія фармацевтичного ринку в Україні скоротилася на 15%.

  • зниження купівельної спроможності споживачів;

Зменшення доходів українців у поєднанні з інфляційними процесами в економіці спричинило обвал попиту, особливо на продукцію не першої необхідності. Зокрема, продаж вітамінів та дієтичних добавок зменшився на 40%. Покупці намагаються заощаджувати навіть на потрібних їм ліках, купуючи за раз лише необхідну дозу препарату, а не цілу упаковку, як раніше. Якщо ви плануєте проводити аналіз свого ринку, попередньо перегляньте типову структуру дослідження ринку.

  • втрати операторами ринку виробничих потужностей та складів із сировиною та продукцією;

Наприклад, у Макарові під Києвом було знищено склад компанії «Фармак», що спричинило збитки на суму 1,5 млрд гривень. Виробник кардіопрепаратів компанія «Мікрохім» втратила виробництво у Сєвєродонецьку Луганської області.

  • перебої подачі електроенергії;

Випуск продукції ринку фармацевтики в Україні є високотехнологічним процесом, чутливим до будь-яких збоїв. Несподівана зупинка обладнання часто призводить до браку та необхідності тривалого очищення та підготовки до нового запуску.

  • збільшення постачання фармацевтичних препаратів як гуманітарної допомоги;

Незважаючи на активізацію бойових дій та збільшення державної потреби у продукції ринку фармацевтичних препаратів в Україні, їх закупівля зменшилась на 5% у 2022 році. У країну почали надходити більші обсяги медичних засобів від іноземних партнерів.

  • порушення логістичних та збутових схем.

З початком широкомасштабної війни було перекрито традиційні шляхи імпорту сировини, обладнання та готової продукції, зокрема авіаційним транспортом. Крім того, більш ніж удвічі скоротилася кількість аптек в Україні – з 22780 до 10533. Також Pro-Consulting має готовий аналіз ринку холодної логістики (у тому числі фармацевтичної) в Україні – перегляньте структуру звіту.

Аналіз фармацевтичного ринку в Україні дозволив визначити, що найбільший спад стався у другому кварталі 2022 року. Надалі ринок фармацевтики в Україні адаптувався до нових умов шляхом відновлення виробництва та зростання імпорту.

Детальну інформацію про поточний та прогнозний стан цієї сфери бізнесу можна дізнатися з матеріалів маркетингового дослідження фармацевтичного ринку в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок медичного каннабісу в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

Дата розміщення: 31.07.2023
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами