Ринок електробусів і тролейбусів в Україні: чисто, але дорого
2215

Ринок електробусів і тролейбусів в Україні: чисто, але дорого

Ринок тролейбусів і електробусів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає аналіз державного регулювання, розрахунок поточної та прогнозної ємкості, основні тенденції розвитку і фактори впливу. Готовий аналіз ринку електробусів і тролейбусів в Україні можна придбати на сайті компанії.

В даний час на ринку міського громадського транспорту в нашій країні найбільше пасажирів перевозять автобуси, на другому місці за цим показником тролейбуси, а за ними йдуть трамваї і метрополітен.

У структурі використання наземного громадського транспорту в період, що досліджувався, частка автобусів зменшилася в 2020 році на 0,8% в порівнянні з 2018-м, а тролейбусів на 0,3%. У той же час частка трамваїв зросла на 1,1%.

Можливо, вам також знадобиться матеріал про ринок зливової каналізації в Україні

Розвиток ринку тролейбусів і електробусів в Україні на середньострокову перспективу буде визначатися положеннями Національної транспортної стратегії України до 2030 року. До кінця терміну дії цього програмного документу весь міський громадський транспорт передбачено перевести на електричну тягу, створивши для його роботи всю необхідну інфраструктуру. Фінансування транспортної модернізації, в тому числі заміни автобусів на екологічно чисті електробуси і тролейбуси, частково здійснюється на кредитні кошти Європейського інвестиційного банку та інших міжнародних фінансових організацій. Зокрема, в грудні 2020 року підписано три угоди з ЄІБ на загальну суму 640 млн євро.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку тролейбусів і електробусів в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою звіту.

Найближчим часом планується придбання 280 тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без них, 24 трамваїв, 10 трамвайних вагонів на суму 400 млн євро для 18 українських міст - учасників проекту «Міський громадський транспорт». Крім того, Київ планує купити 20 електробусів за рахунок коштів, отриманих від продажу квот за Кіотським протоколом Іспанії.

Також прочитайте про ринок бітуму в Україні

Експертне опитування, проведене в рамках аналізу ринку тролейбусів і електробусів в Україні, свідчить про наявність значної частки скептицизму серед перевізників щодо можливості широкого впровадження електротранспорту. Серед недоліків цього шляху вказуються висока ціна електробусів і довгий період їх окупності. З іншого боку, серед переваг ринку електробусів і тролейбусів в Україні називаються:

  • економічний виграш за рахунок різниці цін на нафтопродукти і електроенергію;
  • зниження рівнів забруднення повітря і шуму в містах;
  • відсутність необхідності в будівництві контактної мережі для електробусів (необхідні тільки станції підзарядки);
  • підвищення загального рівня престижності населеного пункту.

Рекомендуємо матеріал про ринок послуг UberShuttle в Україні

В рамках моніторингу ринку тролейбусів і електробусів в Україні були узагальнені дані про вартість проїзду на громадському транспорті, які безпосередньо впливають на параметр окупності транспортної техніки та інфраструктури. Найбільшу ціну за проїзд в грудні 2020 роки (8 грн) платили столичні пасажири, а найменшу (2,5 грн) - користувачі громадського транспорту Херсонської області.

Ознайомтеся з аналітикою ринку таксі в Україні

Серед головних цінових факторів можна виділити протяжність маршрутів і купівельну спроможність населення.

Про інші особливості поточного стану і перспективи розвитку ринку тролейбусів і електробусів в Україні можна дізнатися з матеріалів маркетингового дослідження, доступного для придбання в магазині готових проектів Pro-Consulting.

Також прочитайте про ринок каршерінгу в Україні

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами