При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід обліпихи, щорічний дохід господарства з виробництва цієї культури зростатиме з $ 170 тис. в перший рік реалізації, до $ 800 тис. При підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність. Такі цифри закладені у бізнес-план розроблений компанією Pro-Consulting.
За розрахунками аналітиків, для цього потрібно використовувати найбільш оптимальну на сьогоднішній день площу обліпихових насаджень яка становить 10 гектарів.
«Ці невибагливі кущі можуть добре рости в будь-якому регіоні України. При виборі конкретного місця розміщення підприємства під час написання бізнес-плану, ми орієнтувалися на щільність і купівельну спроможність населення, розвиненість транспортної інфраструктури і зупинилися на Київщині», — вважають фахівці.
За проектом планується закупівля дворічних саджанців, для того щоб продавати ягоди вже на другий рік реалізації, так як обліпиха починає плодоносити при досягненні віку трьох-чотирьох років.
Слід враховувати те, що обліпиха є дводомною рослиною. ЇЇ «чоловічі» кущі не дають врожаю, але виконують важливу функцію запилення «жіночих». Тому вони висаджуються своєрідними сім’ями — на одне «чоловічу» рослину доводиться 8-12 «жіночих». На гектарі посадок вміщується близько 1500-1700 кущів обліпихи, кожен з яких вже в перші роки здатний давати 5-9 кг ягід. З віком урожай буде збільшуватися.
Інфографіка Pro-Consulting
«Розмір вкладень в створення обліпихового господарства залежить від його конфігурації. Якщо підприємство зосередиться тільки на виробництві свіжої ягоди, то буде потрібно $ 270-350 тис. В залежності від вартості техніки, площі складу і зарплати працівників. При додаванні обладнання для заморозки і зберігання ягід, грошей необхідно більше — $ 500-550 тис., але і підприємство буде отримувати додатковий дохід від продажу ягід в міжсезоння за підвищеними цінами», — підрахували аналітики.
Зі слів експертів компанії, проблем зі збутом продукції не виникне, бо кожен рік в світі зростає попит на ягоди та лікарські рослини. До таких культур належить обліпиха.
«Вона вживається як в свіжому вигляді, так і служить сировиною для отримання обліпихової олії, різних настоянок і добавок в косметичні засоби. За останні п’ять років світовий ринок обліпихи виріс на 40% і досяг $18 млрд. З них $1 млрд припадає на саму ягоду і $17 млрд — на продукти її переробки», — додали в компанії.
Інфографіка Pro-Consulting
Такий обліпиховий бум не втече від уваги і українських аграріїв. У минулому році було відзначено значне збільшення закупівель посадкового матеріалу цієї рослини, який почне давати перші врожаї до 2020-го. У наступному році в нашій країні буде вироблено близько 50 тис. обліпихових саджанців. Тому зараз саме час для організації господарства по вирощуванню цих ягід.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: