Куди ж ти котишся? За результатами аналізу ринку яблук в Україні
4619

Куди ж ти котишся? За результатами аналізу ринку яблук в Україні

Яблуко є, напевно, самим традиційним фруктом в українських садах. Воно росте на всій території країни, а щорічний валовий урожай збирається на рівні 1,1-1,2 млн тонн. Минулий рік став рекордно продуктивним для яблук - отримано 1,3 млн тонн. В рамках дослідження ринку яблук на Західній Україні. За результатами дослідження, найбільш яблучною областю України є Вінницька. Її минулорічний збір склав 234 тис. тонн, що на 23,2% більше, ніж було роком раніше. У лідерах за приростом урожаю знаходяться також Чернівецька (+ 22,6%), Івано-Франківська (+ 19,3%), Хмельницька (+ 17,1%) області.

Але мало виростити хороший урожай, необхідно ним правильно розпорядитися. Внутрішній ринок не може поглинути всі українські яблука. Середньорічне споживання на одного жителя нашої країни становить 8-10 кг, що на третину менше аналогічного європейського показника. Експорт яблук знаходиться на мізерному рівні: 15-20 тис. тонн на рік і приблизно дорівнює імпорту. Можна переробляти яблука на соки, але на складах виробників ще залишилися великі торішні запаси сокових концентратів. Продавати ж такі відновлені соки в Європу проблематично, так як там вони вважаються некорисними для організму.

В результаті, великий урожай не привів до пропорційного збільшення доходів аграріїв. В умовах обмежених можливостей по збуту, ціни на популярні сорти різко впали: «Гала» - на 45%, «Голден» - на 30%. Для вітчизняних покупців це звичайно позитивний момент, і вони змогли цієї зими добре вітамінізуватися яблуками. Але з загальноекономічної точки зору все-таки необхідно вживати додаткових заходів для того, щоб великий урожай був виробникам в радість, а не обертався головним болем. Тому пора припиняти робити соки з концентратів, виготовлених із найдешевших яблук. Для успішного завоювання ринків Європи вимагають продукцію з преміальних сортів. Вона повинна бути конкурентоспроможна не тільки за ціною, але і за якістю. Тоді наша країна зможе отримувати повноцінну віддачу від щедрості своїх садів.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами