Яких товарів бракуватиме на українському ринку – коментарі Pro-Consulting. РАДА LIVE
3046

Яких товарів бракуватиме на українському ринку – коментарі Pro-Consulting. РАДА LIVE

Через війну, яку Росія розв'язала на території України, виникають перебої з поставками та дефіцит різноманітних товарів. А ціни на наявні невеликі партії значно зросли. Найвідчутніше вдарив по гаманцях українців дефіцит палива, гречки, солі, ранніх овочів. Однак у довгостроковій перспективі виникне брак побутової техніки та імпортного одягу.

Про ситуацію на українському ринку розповідаємо детальніше далі.

Якої техніки не вистачатиме українцям

Експерти прогнозують виникнення на українському ринку дефіциту побутової техніки. Співвласник онлайн-ритейлера Rozetka Владислав Чечоткін назвав головні причини такої ситуації та товарні позиції, які зникнуть із ринку.

Аналітичне дослідження ринку – дізнайтесь про можливості дослідження та прогнозування вашого ринку

Через те, що в Україні заблоковані морські порти, постачати цим шляхом різну продукцію неможливо. За словами експерта, для великих партій наземні шляхи недоступні повною мірою, оскільки є ще дуже багато інших товарів, і постачати все це разом просто немає ресурсу. Що може призвести до дефіциту побутової техніки.

«І виробники, і дистриб'ютори роблять усе, щоб запобігти цьому дефіциту. Але треба розуміти, що нестабільна гривня плюс зруйнований ланцюжок поставок призводять до того, що він точно буде. І точно буде проблема з асортиментом», - пояснив Чечоткін.

За його словами, у першу чергу українці відчують відсутність асортименту.

Готовий аналіз продажів смарт-телевізорів в Україні (2021 рік) – ми можемо актуалізувати даний звіт за вашим запитом

«Базові холодильник і пральна машинка будуть, а от якщо ти захочеш чогось особливого, то ні», - зазначив він.

При цьому додав, що стосуватиметься це не лише побутової техніки. В той же час є і те, що вирівнює ситуацію, а саме падіння попиту на цю продукцію. Крім того, послаблювати кризу допомагатимуть малі підприємці, які привозитимуть маленькі партії з різних країн.

«Так, це буде дорожче. І не буде асортименту. Але вони завжди швидше йдуть на кардинальні зміни. Ось ця нестабільність породить нових гравців та нових зірок. Тому що завжди криза - це нові можливості», - зазначив співзасновник інтернет-магазину.

Чи загрожує Україні дефіцит ліків

Після ухвалення закону про обмеження ввезення ліків вироблених у Росії та Білорусі дефіциту препаратів в Україні не буде. В МОЗ зазначили, що країна й без нього практично не закупляла ліки у РФ. Перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда назвав плюси такого рішення для країни.

Готовий аналіз ринків онлайн-платформ по доставці ліків в Україні за 2019 - 6 місяців 2021 рр. – вас може заківати даний звіт по ринку

В МОЗ акцентували увагу на тому, що не обмежуватиметься обіг інноваційних лікарських засобів та біоподібних препаратів. Наприклад, нововведення не стосується інсуліну. Тож посадовець закликав не ставитися жорстко до наявності в аптеках генеричних ліків, виготовлених в Росії. Проте все ж у медичних установах їх не видавали та не будуть видавати.

«Варто зазначити, що українці не отримують препарати російського виробництва вже давно. Тому дефіциту ліків ми не очікуємо, навіть навпаки: я впевнений, що нове законодавство стимулюватиме українських виробників до виготовлення нових препаратів», - наголосив Комаріда.

При цьому Міністерство винесло критерії для скасування реєстрації ліків, виготовлених у Росії чи Білорусі, на громадське обговорення. Тому з усіма зауваженнями ще будуть працювати.

Більше 2000 готових аналізів ринків України та світу – перейдіть в каталог та знайдіть огляд свого ринку

Наказ МОЗ щодо порядку негайного припинення реєстраційного посвідчення на лікарський засіб з'явився ще у 2020 році. Проте тепер у ньому передбачено, що ліцензії позбавлятимуться всі препарати, які вироблялися в цих країнах. Це стосується навіть ліків, які мали лише одну з багатьох стадій приготування в цих країнах.

«Закон про обмеження обігу ліків, виготовлених у Росії та Білорусі, спрямований на зниження рівня податків, що надходять до бюджетів цих країн та фактично фінансують війну», - зауважив представник МОЗ.

Комаріда також наголосив, що рішення здебільшого стосується бізнесу та «точно не покликане знизити якість лікування і життя українських пацієнтів».

Голова ради директорів фармацевтичної компанії Darnitsa Group Дмитро Шимків також повідомив про відсутність дефіциту ліків в Україні. За його словами, лише з поодинокими препаратами можуть виникати перебої у постачанні.

«Є окремі категорії ліків іноземних виробників, постачання яких є обмеженим через складні логістичні ланцюжки. Щодо ліків, які виробляються українськими підприємствами, то українська фарма здатна закрити всі потреби українського населення. Тому говорити про певну категорію дефіциту лікарських засобів не можна», - сказав Шимків.

За його словами, нині обсяги фармацевтичної індустрії повертаються на довоєнний рівень. Зокрема, у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україні працювали лише половина аптек. Зараз - вже 80%, а це понад 16 тисяч аптек.

Який одяг в країні в дефіциті

Через три місяці повномасштабної війни український ринок одягу зазнає серйозного дефіциту товарів іноземних виробників. «Якщо валютні обмеження не послаблять, нестача одягу та взуття посилиться ще сильніше за півроку. Буде дефіцит… Ми виробляємо лише 20% одягу та взуття в Україні. Цього недостатньо», - повідомив гендиректор мережі Intertop Україна Сергій Бадрітдінов.

Це підтверджують і в консалтинговій компанії Pro-Consulting. За їхніми оцінками, імпорт одягу та взуття в Україну під час війни знизився майже на 60%.

Міжнародні бренди є основними гравцями українського рітейлу. Але поки що марки, що пішли, не поспішають повертатися. Нині закриті магазини Zara, Pull&Bear, Bershka та шведський H&M.

Також є проблеми із доставкою товару, замовленого ще до початку війни. Так, до України не доїхали футболки, які мережа Intertop замовила ще до війни.

Загалом ритейлер, у портфелі якого перебуває понад 200 світових брендів, завіз до України лише 40-45% від замовлених обсягів. Причина полягає в тому, що банки перестали гарантувати оплату боргів рітейлерів.

До того ж одяг, наприклад, футболки та взуття не входять до переліку критичного імпорту, який запровадили на початку війни. Тому компанії не можуть закуповувати валюту для оплати одягу чи взуття.

Тим часом, на думку гендиректора Pro-Consulting Олександра Соколова, дефіцит імпортного одягу варто розглядати як шанс для українських виробників, аби наростити частку продажу. Він вважає, що українські бренди можуть збільшити попит на свою продукцію.

Джерело: РАДА LIVE

Дата розміщення: 15.06.2022
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами