Енергія з піску і сонячного світла: представляємо бізнес-план будівництва в Україні сонячної електростанції
1882

Енергія з піску і сонячного світла: представляємо бізнес-план будівництва в Україні сонячної електростанції

Розвитку альтернативної електроенергетики приділяється все більша увага в світі. Основними причинами такого підходу є виснаження запасів традиційних енергоносіїв, нестабільні ціни на них і погіршення екологічної обстановки на планеті.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, до 2030 року до 16% світового виробництва електроенергії буде вироблятися з поновлюваних джерел, таких як сонце, вітер, вода, що тече, тепло землі, біомаса.

В Євросоюзі плани ще більш грандіозні. Діючою Директивою 2009/28/ЄС наказано досягти 20-відсоткової частки альтернативної енергетики в загальному енергобалансі до 2020 року.

Україна також приєдналася до Європейського енергетичного співтовариства і взяла при цьому на себе зобов'язання довести частку «зеленої енергії» в своєму енергобалансі до 11% до того ж 2020 року. Це означає, що найближчим часом встановлена ​​потужність станцій, що працюють на поновлюваних джерелах, повинна бути доведена до приблизно 5,7 ГВт, тоді як в 2017 році вона становила 1,375 ГВт.

Потужність об'єктів відновлюваної електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф, за 2014-2017 рр.

Найбільш динамічне зростання потужності серед всіх альтернативних електростанцій показують об'єкти, що працюють на енергії сонця. Невипадково кремній називають нафтою 21-го століття. З одного кілограма цього елемента можна виготовити панель, яка, при нинішньому рівні ККД в 15%, за 30 років служби видасть електроенергії стільки ж, скільки можна отримати при спалюванні з сучасної теплової станції 75 тонн нафти. Причому технологія фотовольтаїки продовжує активно розвиватися, і на ринку можна знайти різні види панелей, кожен з яких має свої переваги і недоліки.

 

Порівняння сонячних елементів 

Основним каталізатором розвитку альтернативної енергетики в Україні стало встановлення спеціального «зеленого тарифу» на її закупівлю. Він набагато вище, ніж тарифи для традиційної генерації, і прив'язаний до стабільної валюти. Так, вартість одного кіловата електроенергії від сонячної станції, введеної з експлуатацію з початку 2015 по кінець 2019 року становить 18 євроцентів. Завдяки цьому, будівництво таких електростанцій є рентабельним з прийнятним терміном окупності.

Аналітиками Pro-Consulting підготовлений бізнес-план створення сонячної електростанції потужністю 5МВт. Загальний розмір інвестицій за цим проектом складе $ 4,8 млн.

Введення станції в експлуатацію дозволить продавати більше 5 ГВт⋅ч електроенергії в рік по «зеленому тарифу». Це дасть можливість окупити вкладені кошти протягом менше 10 років (115,14 місяців), що дуже непогано з урахуванням 30-річної середньої терміну експлуатації подібних станцій.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 18.10.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами