До дефіциту ще далеко: за результатами аналізу ринку бетону в Україні
2795

До дефіциту ще далеко: за результатами аналізу ринку бетону в Україні

В'язкі речовини використовувалися при будівництві ще древніми римлянами, а можливо і раніше. Деякі вчені на повному серйозі стверджують, що єгипетські піраміди побудовані з бетону, приблизно за такою ж технологією, за якою зводять нинішні висотки. Так це чи ні, ми стверджувати не беремося, але точно знаємо, що в сучасному будівництві неможливо обійтися без бетону. З цієї точки зору цементно-бетонну промисловість цілком можна назвати стратегічною галуззю.

В Україні з цементом все в порядку. На нашій території є достатні запаси сировини, з якої виготовляється цей чудо-порошок. Правда, розміщені вони в основному на південному сході країни, в Дніпровсько-Донецькій і Причорноморській западинах, що є фактором ризику в умовах триваючого військового і політичного конфлікту в регіоні. На цих родовищах ще за часів Радянського Союзу були побудовані великі цементні заводи, які пізніше були приватизовані і модернізовані. Сьогодні вони завантажені приблизно наполовину, тобто Україна може спокійно подвоювати нинішні обсяги будівництва, і вітчизняного цементу їй для цього вистачить.

Попит на ринку бетону є вторинним, він залежить від ситуації в будівельній галузі. Грошовий обсяг будівельного ринку у нас зростає з 2015 року.

Найбільше фінансів освоюється в найбільш густонаселених регіонах - Києві, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях.

Підприємства цементно-бетонної галузі також вносять свою лепту в збільшення грошового обсягу будівельного ринку, так як виробництво дуже енергоємне. Використовувані енергоресурси формують 40-45% собівартості даного матеріалу, що в нинішніх умовах є основним інфляційним чинником.

Ритмічній роботі цементних підприємств заважає і сезонність попиту на бетон. Вже стало традицією, що в холодну пору року будівництво в Україні різко знижує обороти, і споживання цементу зменшується в 2-3 рази.

Разом з тим, найближчим часом українським заводам потрібно бути готовими до збільшення випуску цементу і бетону, оскільки в травні 2019 року уряд ввів антидемпінгові мита на імпорт цементу з Росії, Білорусі та Молдови. На заміщення обсягів поставок з цих країн можуть бути задіяні виробничі потужності вітчизняних підприємств, що простоюють.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 24.05.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами