Дешево і сердито: вартість проживання в Україні виявилася майже найдешевшої в світі
1794

Дешево і сердито: вартість проживання в Україні виявилася майже найдешевшої в світі

Останнім часом почастішали нарікання на дорожнечу життя в нашій країні. Мовляв, ціни на послуги і товари вже майже зрівнялися з європейськими, а доходи населення помітно відстають. Є й такі, хто дотримується протилежної думки, і наводять дані офіційної статистики по деяких областях.

Для того, щоб оцінити справжній стан речей, необхідно звернутися до будь-якого незалежного джерела. Прикладом такого джерела є інтернет-проект Numbeo. Він збирає конкретні дані по країнам світу, аналізує їх і складає об'єктивні рейтинги.

Так ось, згідно Numbeo, вартість життя в Україні в березні 2018 року було однією з найнижчих в світі. За цим показником наша країна займає 113 місце з 115 проаналізованих країн. Дешевше, ніж у нас, можна жити тільки в Єгипті і Пакистані. В Україні найдешевші в світі бакалійні товари. За цінами в ресторанах ми 112-ті, по орендній платі на житло - 94-ті. Тому ті, що говорить, що вартість життя в Україні дуже висока, не зовсім праві. Правда, за купівельною спроможністю населення наша країна також піднялася невисоко, всього 99-е місце. Це трохи затьмарює нашу радість від низької вартості українського життя.

Тепер вгадайте, яке місто України найдорожчий? Думаєте, Київ? А ось і ні. За рейтингом Numbeo, найдорожче місто - Одеса. «Перлина біля моря» обігнала столицю за цінами в ресторанах, на деякі продукти харчування, послуги таксі та одяг. При цьому середня зарплата в Одесі майже на 25% менше київської.

Можна також провести порівняння вартості нашго і європейського життя. Далеко на захід заглиблюватися не будемо. Візьмімо близьку нам Польщу. За загальним рейтингом вона стоїть вище нас, на 70 місці. Тому можна відразу сказати, що ціни в Польщі вищі наших. Якщо порівняємо Київ і Варшаву, то побачимо велику дорожнечу практично за всіма показниками. Так, проїзд в громадському транспорті в Варшаві дорожче більш ніж в шість разів, таксі - в три рази, квартплата - майже в два рази. Ціни на продукти в польській столиці також в 1,5-2 рази вищі за київські, хоча є й винятки. Наприклад, молоко коштує на 2,32% дешевше, а салат-латук - на 10,74%. Так що кияни можуть поки пишатися низьким рівнем своїх цін по відношенню до польських, але тільки при цьому не варто дивитися в графу порівняння середніх латок. А вони у Варшаві на 216,73% вищі, ніж в українській столиці. Та й ставка по іпотечних кредитах майже в шість разів нижча.

Ось такий вийшов аналіз, де на радість за нашу низьку вартість життя домішується гіркота за такий же низький рівень купівельної спроможності українців. Тож, щоб не засмутитися остаточно, радимо співвітчизникам не дивитися на сайті Numbeo рейтинг країн за якістю життя.

 


Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 23.03.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами