Бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця: у перших рядах ще є вільні місця
3236

Бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця: у перших рядах ще є вільні місця

Компанією Pro Capital Investment складений бізнес-план підприємства з вирощування та первинної переробки льону, рентабельність продажів якого перевищить 25%, а термін окупності інвестицій складе всього близько двох з половиною років. Розробці даного проекту передував аналіз світового і вітчизняного ринків продуктів первинної переробки льону-довгунця, на підставі якого був зроблений висновок про високу інвестиційну привабливість обраного напрямку бізнесу. Готовий бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця доступний для придбання на нашому сайті.

Читати про бізнес-ідею вирощування конопель

Українські Прикарпаття та Полісся здавна славилися своїм лляним виробництвом. Тут льон вирощувався, тут же з нього отримували волокно, яке відправляли на текстильні підприємства для виготовлення міцної тканини, яка має виняткові гігієнічні властивості. Здатність полотна відводити тепло і вологу дуже добре відома людям, які віддають перевагу носити натуральний одяг в спекотні літні дні, або спати на лляній постільній білизні. Крім того, чиста лляна тканина є природним антисептиком, оскільки кремнезем, що міститься в ній, пригнічує грибки і бактерії. Згадані корисні властивості лляного текстилю добре відомі в усьому світі, і попит на нього на світовому ринку зростає кожного року. На задоволенні цього попиту вже добре заробляють аграрії та переробники Білорусі та Росії, а Україна поки помітно відстає.

У нашій країні вирощують, в основному, олійний льон; під льон-довгунець зайнято менше 1,5 тис. гектарів.

Про бізнес-план вирощування люцерни в Україні - читати

Статистика говорить про те, що ніша виготовлення льоноволокна в Україні все ще досить вільна, і в ній можна створити не одне прибуткове підприємство. Тому бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця від компанії Pro Capital Investment актуальний для тих інвесторів, які захочуть швидко вивести на перспективний ринок високоефективне виробництво. Сьогодні льоноволокно можна збувати або за кордон, наприклад, в Китай, або на все ще збережені українські льонозаводи, що відчувають нестачу сировини. В недалекому майбутньому в нашій країні очікується відродження галузі переробки льону на новому якісному рівні, тому льоноволокна знадобиться ще більше.

Бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади - читати

Готовий бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця розроблений для площі землекористування в 100 га, але може бути масштабований відповідно до побажань і можливостей конкретного інвестора.

Вартість реалізації проекту - 437, 2 тис., Які будуть витрачені на закупівлю техніки (38%), будівельні роботи (16%), посівну кампанію (15%), в якості оборотних коштів (13%) та інші витрати.

Налагодивши господарську діяльність відповідно до проекту, з кожного гектара можна отримувати 7 тон трести, переробка якої принесе 0,8 тони довгого волокна, 1,1 тони короткого, одну тону витряски і чотири тони багаття. Всі продукти, навіть побічні, мають ринкову цінність, тому виробництво практично безвідходне.

Розрахункова частина бізнес-плану вирощування та первинної переробки льону-довгунця включає фінансову модель роботи господарства, завдяки якій визначено, що всі витрачені на його створення кошти повернуться до інвестора протягом 2,58 років.

Дивитися шаблон бізнес-плану (льон)

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами