Бізнес-ідеї, що змінюють наш світ: українські стартапи знову їдуть у Лас-Вегас
3958

Бізнес-ідеї, що змінюють наш світ: українські стартапи знову їдуть у Лас-Вегас

Ось уже понад п'ятдесят років поспіль провідні технологічні компанії світу представляють свої досягнення на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі. Щороку виставка б'є рекорд минулого року за розмахом. У 2019-му на ній були представлені розробки більше 4000 учасників, а це і такі гіганти індустрії, як Intel, Microsoft, Motorola, Panasonic, Philips, Samsung, Sony, Toshiba, і молоді, поки нікому не відомі, але перспективні, стартапи.

Третій рік поспіль в CES бере участь Україна. У минулому році увазі зацікавленої світової публіки були представлені шість розробок наших вітчизняних умільців. Наприклад, молода команда компанії Flasty привезла 3D-принтер, який друкує їжу. Він заправляється тістом, м'ясним фаршем, шоколадом і може відтворити широкий асортимент оригінальних страв, дизайн яких обмежується тільки фантазією замовника.

Іншими, представленими в українській експозиції на торішній CES, стартапами були:

  • вічні записні книжки від Nuka,
  • паперова фотокамера старовинного дизайну з миттєвим проявленням знімків Jollylook;
  • модульна фотостудія Photon LMS;
  • високотехнологічний нашийник для домашніх тварин Rawr, який поєднує в собі GPS-трекер, монітор здоров'я, світловий маячок і пристрій для фітнесу;
  • апаратно-програмний комплекс для створення інтерактивних проекцій Funlight.

Чергова виставка електроніки - CES-2020 року - пройде з 7 по 10 січня 2020 року. Відбір експонатів від України вже проведено Українською асоціацією венчурного і приватного капіталу спільно з некомерційною організацією CRDF Global. Наші експонати, звичайно, не можуть позмагатися з проектами міжнародних корпорацій, але допомогти вирішити деякі повсякденні проблеми людей вони цілком здатні.

Так, пристрій від Mosquito Control може позбавити нас з вами від укусів комарів. Причому, для боротьби з дрібними кровососами не використовується ніяка хімія або інший шкідливий для живих організмів вплив. Mosquito Control - це просто пастка, що імітує смачне для комарів. Комарі-самки, охочі до крові, трапляються на приманку і гинуть, інші комахи залишаються неушкодженими.

Або, наприклад, як вам ідея визначення достовірності товару за допомогою малюнка тріщин розбитого скла? Виявилося, що неможливо розбити два шматочки скла таким чином, щоб тріщини на них були абсолютно однакові. Ось вітчизняні розумні голови і додумалися мітити товари бирками з розбитим склом, тріщини якого заносяться в спеціальні бази даних. Покупець може вважати бирку з допомогу смартфона і звірити малюнок тріщин на бирці і в базі, переконавшись, що товар не контрафактний.

Майбутні відвідувачі української експозиції на CES-2020 мають можливість ознайомитися і з іншими зразками вітчизняних інновацій:

  • біорозкладними зубними щітками Effa;
  • пристроєм CamTouch, за допомогою якого звичайний екран монітора або зображення з проектора можна зробити інтерактивними;
  • проектом Bicovery, що дозволяє допомогти людям з біполярним розладом;
  • інтерактивною панеллю EdPro, з якої навчання в школі стає набагато наочнішим і ефективніше.

Участь українських розробників в такому представницькому форумі, як CES-2020 року, краще всяких слів доводить величезний творчий потенціал наших співвітчизників, який, при належному розвитку і підтримки, здатний рухати вперед не тільки Україну, а й весь світ.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами