У компанії Pro-Consulting проведено аналіз ринку мінеральних добрив в Україні. Це дозволило визначити структуру даного ринку, поточне значення і динаміку змін його ємності, виявити потенціал і тенденції розвитку на середньострокову перспективу.
Чи не секрет, що сучасні інтенсивні методи ведення сільського господарства призводять до швидкого виснаження вмісту поживних речовин у ґрунті. Їх поповнюють шляхом внесення різних добрив, серед яких провідну роль відіграють мінеральні. Тому стан ринку мінеральних добрив має ключове значення для забезпечення продуктивності агропромислового комплексу країни.
Читати про ринок сільськогосподарських тракторів в Україні
У докризовий період Україна була великим виробником і експортером мінеральних добрив. У 2013 році наша країна перебувала в першій світовій десятці з випуску азотних добрив і мала 6-відсоткову частку на ринку аміаку. Однак, оскільки добрива робляться з природного газу, після 2014 року їх виробництво перестало бути конкурентоспроможним і різко скоротилося, одночасно, також різко зросли імпортні поставки, в основному з Росії.
Читати про ринок комбікормів і преміксів України
За даними Союзу хіміків України, якщо в 2015 році на закупівлю мінеральних добрив за кордоном в Україні було витрачено 667 млн доларів, в 2016 році - 783 млн доларів, то в 2017-му - вже майже 2 млрд доларів. Завдяки імпорту, місткість ринку мінеральних добрив в 2017 році збільшилася 57% в порівнянні з 2016-м. У минулому році до російських постачальників мінеральних добрив були застосовані санкції, що призвело до різкого скорочення відповідного українського ринку.
За підсумками восьми місяців 2019 року ми знову спостерігаємо збільшення ємності досліджуваного ринку на 69,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і знову воно відбувається, головним чином, за рахунок іноземних виробників. Так, за січень-серпень поточного року імпорт мінеральних добрив збільшився на 63,8% в порівнянні з таким же періодом 2018 го, а експорт впав на 95,3%.
Читати про ринок добрив з кролячого посліду
За результатами аналізу ринку мінеральних добрив в Україні можна зробити висновок про те, що, незважаючи на заборонні заходи, наша країна все ще не може позбутися від залежності,яка виникла в останні роки від зовнішніх поставок мінеральних добрив. Виходом із ситуації може бути освоєння українськими хімічними підприємствами технологій випуску добрив наступного покоління - це безбаластні водорозчинні мінеральні добрива, призначені для внесення в ґрунт в процесі поливу або крапельного зрошення. Таких добрив потрібно в 3-4 рази менше, ніж звичайних, і вони набагато безпечніші в екологічному плані. Освоєння цієї швидкозростаючої ніші допоможе Україні забезпечити добривами внутрішній ринок і знову стати їх провідним експортером.
Замовити дослідження іншого ринку
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: