36,4% яєць знесли кури в Китаї: про деякі результати аналізу світового ринку яєць
2690

36,4% яєць знесли кури в Китаї: про деякі результати аналізу світового ринку яєць

Кількість жителів Землі постійно збільшується і це закономірно викликає велику потребу в продуктах харчування. Одним їх таких продуктів є курячі яйця. Їх виробництво за останні десять років (з 2008 по 2017 рік) зросло на 22,1% в тоннах і на 17,4% в доларах США. Середньорічний темп приросту яєчної галузі за вказаний період склав 2%. В особливо вдалі роки, такі як 2008-й і 2016-й, виробництво збільшувалося на 3,7%, в 2012-му - всього на 1,4%, але загальна висхідна тенденція весь цей час залишалася незмінна.

Найбільший внесок у зростання виробництва яєць вніс азіатський регіон світу. За десять років він додав в загальну скарбничку 9,7 млн ​​тонн цього продукту або 71% від загальносвітової надбавки. З великим відривом відстали Америка з результатом 2,21 млн тонн (16,2%), Європа - 1,13 млн тонн (8,3%) і Африка - 0,54 млн т (4%). Майже не виросло виробництво яєць в Океанії - на 0,08 млн т (0,6%).

Перше місце Азії з розвитку яєчного виробництва закономірно, адже це самий населений регіон, що бурхливо розвивається. Світовим флагманом галузі є Китай - де в 2017 році було знесено 36,4% від усіх яєць на планеті. На другому місці США з часткою в 8,2%, Індія виявилася на третьому з 6,2%. У рейтингу п'ятнадцяти кращих можна знайти і Україну з показником 1,2%.

Основна частина вироблених яєць споживається всередині країн походження, але деяка кількість потрапляє і на міжнародний ринок. Обсяг яєчного імпорту в останнє десятиліття щорічно збільшувався в натуральному вираженні, за винятком 2011 і 2016 років. У 2017 році він склав 2,23 млн тонн, що в грошах приблизно відповідає $ 3,78 млрд. Фінансова складова імпортних потоків яєць залежить від поточних цін на даний продукт. Вона також має тенденцію до зростання, хоча в 2015 і 2016 роках спостерігалося її скорочення на 9,1% і 11% відповідно.

На міжнародний ринок яєць в 2017 році позитивно позначилася стабілізація ситуації в регіоні Близького Сходу і Північної Африки, що дозволило значно наростити там поставки продуктів харчування. Грошова складова зросла завдяки потоку яєць на ринок Євросоюзу для заміщення тих, що заразилися токсичною речовиною фінпронілом.

Подальше підвищення добробуту жителів Землі, особливо в густонаселених країнах, що розвиваються, Азії та Африки, буде причиною зростання попиту на якісне харчування, однією зі складових якого є курячі яйця. Це буде стимулювати як збільшення обсягів власного виробництва, так і нарощування імпорту яєць з усталених ринків, таких як Євросоюз і США. Запорукою успіху на міжнародному ринку для країн-експортерів, в тому числі і України, є вирішення питання запобігання поширенню пташиного грипу і недопущення зараження яєць шкідливими для людини хімічними речовинами.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 27.06.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами