in stock

Аналіз ринку яєць вільного вигулу в Україні. 2023 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Квітень 2023 року
Кількість сторінок: 16, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 2
Таблиць: 5
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
37800 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting було проведене дослідження ринку яєць вільного вигулу.
Розрізняють наступні методи утримання птиці:
• Кліткове утримання. Це спосіб утримання птиці в клітках, зазвичай зроблених зі сталевої сітки. Цей метод утримання використовується у промисловому птахівництві для ефективного використання простору та контролю над харчуванням птахів.
• Збагачені клітки. Це удосконалена версія кліткового утримання, де птахи мають додатковий простір та доступ до гнізд для висиджування яєць та поїльних систем, що дає їм більше контролю над своїм середовищем.
• Безкліткове утримання. Це метод утримання птиці в приміщеннях без кліток. Птахи мають доступ до відкритого простору та надійного захисту від хижаків, таких як лисиці та хижі птахи. Цей метод є більш екологічним та може забезпечити кращі умови для птахів, але вимагає більше простору та збільшує витрати на утримання.
• Вільний вигул. Це метод, коли птахи мають доступ до відкритих полів та пасовищ, де вони можуть вільно пересуватися та шукати їжу. Цей метод є найбільш природнім та екологічним, але потребує більше простору та забезпечення захисту від хижаків та хвороб.
• Органічне виробництво. Це метод вирощування птиці, де використовуються лише натуральні методи годівлі та утримання, без використання хімічних добрив, пестицидів та інших шкідливих речовин. Цей метод забезпечує більш безпечні продукти для споживачів та зменшує негативний вплив на довкілля.
У методі органічного виробництва птахи можуть утримуватися за будь-яким з перелічених вище методів утримання, але з додатковими вимогами до їх умов утримання та годівлі.
В Україні не ведеться статистика, яку саме систему утримання птиці використовує підприємство. Вільний вигул курей в більшості застосовується мікропідприємствами, а великі компанії, такі як «Авангард» та «Овостар Юніон» (з 2019 року) поповнили лінійку продукції яйцями вільного вигулу. Проте, частка цих яєць у загальному виробництві компанії є невеликою.
Загалом, в Україні близько 0,5% яєць, що виготовляються, є продукцією вільного вигулу, 99,5% - виготовляються методом утримання курей в клітках.


Загальне виробництво яєць у 2022 році скоротилось на 20%, порівняно з 2021 р.
У 2022 році компанія "Овостар Юніон", яка є одним з провідних виробників яєць та яєчних продуктів в Україні, зменшила виробництво курячих яєць у шкаралупі на 9% порівняно з минулим роком. Війна та окупація території України призвели до змін у структурі птахівництва.
У ряді областей (Чернігівській, Сумській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Луганській) не тільки було втрачено багато птахоферм, але й скоротилися потужності тих, що залишилися. Філія "Чорнобаївська" агрохолдингу “Авангард” була одним з найбільших виробників яєць в Україні, проте загибель близько 4 мільйонів курей-несучок та втрати на окупованих територіях призвели до скорочення потужностей. Аналогічна ситуація й у інших виробників яєць, таких як птахофабрика «Фенікс», «Маріупольська птахофабрика», «Куйбишевська птахофабрика», «Татіс» та інші.

Детальний зміст:

1. Динаміка кількості компаній за системами утримання в Україні, шт. (кліткове утримання, збагачені клітки, безкліткове утримання, вільний вигул, органічне виробництво).
1.1. Основні гравці на ринку (загальна інформація, види продукції, поголів’я, методи утримання птиці)
1.2. Динаміка загальної кількості компаній за системами утримання (кліткове утримання, збагачені клітки, безкліткове утримання, вільний вигул, органічне виробництво) (з 2018-2023)
2. Аналіз поточних цін на яйця з різних систем утримання курей в Україні.
2.1. Середні ціни на яйця за категоріями з виділенням яєць вільного вигулу
2.2. Вплив методу утримання на кінцеву ціну продукції (з застосуванням порівняння з цінами в інших країнах)
3. Аналіз можливостей для переходу птахоферм в Україні на безкліткове утримання курей у коротко та середньостроковій перспективі.
3.1. Витрати на перехід на безкліткове утримання
3.2. Прогноз переходу на безкліткове утримання в короткостроковій перспективі (загальний тренд)
3.3. Прогноз переходу на безкліткове утримання в довгостроковій перспективі
3.4. Прогнозування впливу вступу України до ЄС на систему утримання (порівняння вимог в ЄС та України)
4. Напрямки інвестування на птахофермах для впровадження вищих стандартів добробуту птахів (як на вільний вигул, так і на альтернативні заходи). Висновки про доцільність переходу для операторів.

Перелік таблиць:

1. Основні оператори ринку
2. Динаміка виробництва яєць в Україні в 2018-2022 рр., в натуральному вираженні, млн. штук
3. Середні поточні ціни на курячі яйця в Україні
4. Середні поточні ціни на курячі яйця в інших країнах
5. Результати опитування «Pro-Consulting»

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка цін на яйця в Україні, 2018-2023 рр., грн./10 шт.
2. Відповідь респондентів на запитання: «Чи готові ви платити більше за продукти тваринництва, при виготовленні яких тварини мали гуманні умови утримання?», %

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами