in stock

Аналіз ринку сухих будівельних сумішей в Україні. 2020 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Березень 2020 року
Кількість сторінок: 61, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 15
Таблиць: 31
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
22200 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting провела дослідження ринку сухих будівельних сумішей в Україні. У звіті представлено загальний огляд ринку сухих будівельних сумішей в Україні: загальна характеристика ринку сухих будівельних сумішей в Україні, державне регулювання ринку сухих будівельних сумішей в Україні, проаналізовано основних операторів ринку сухих будівельних сумішей в Україні, зовнішня торгівля на ринку сухих будівельних сумішей в розрізі категорій в Україні, проаналізовано стан і перспективи будівельного ринку та ринку ремонтів України, споживання на ринку сухих будівельних сумішей в Україні, ціна і ціноутворення на ринку сухих будівельних сумішей в Україні, представлено перелік каналів збуту продукції і їх опис, представлено асортимент продукції основних операторів а також проведена оцінка інвестиційної привабливості ринку сухих будівельних сумішей в Україні.
Ринок сухих будівельних сумішей в Україні в 2019 році характеризується такою загальною тенденцією, як активне зростання, і за попереднім прогнозом, продовження зростання дзеркально зростання ринку нового будівництва та ринку ремонтів. Основні тренди галузі в 2019 році - підвищення активності в сегменті нового будівництва, підвищення активності в сегменті «реконструкція» і «ремонт», посилення конкурентної боротьби в житловому будівництві.
Основними факторами впливу на ринок сухих будівельних сумішей є:
• Обсяги будівельних робіт;
• Рівень інвестицій у виробничі галузі;
• Будівництво житла;
• Динаміка ринку торговельної та комерційної нерухомості - будівництво нових торгових і торгово-розважальних центрів, бізнес-центрів, культурно-історичних закладів тощо;
• Фактори вартості виробництва - вартість енергоресурсів, впровадження енергоефективних технологій.
Одним з основних чинників стрімкого зростання на ринку сухих будівельних сумішей є розвиток будівельного ринку, стабільно високий інтерес до штукатурок і шпаклівки в житловому секторі, а також зростанням теплоізоляційних клеїв, що обумовлено постійним зростанням тарифів ЖКГ.
Практично весь спектр будівельних сумішей виробляється в Україні - штукатурка, шпаклівка, клеї, затирки, ізоляція та ін. Вітчизняні матеріали складають більше 90% від загального обсягу продукції даного сегменту.
У подальших планах розвитку ринку сухих будівельних сумішей України - робота над енергоефективністю, перехід на європейські стандарти і боротьба з фальсифікатом продукції.
За прогнозами в 2020 р. ринок сухих будівельних сумішей в Україні буде рости. Буде збільшуватися як внутрішнє виробництво, так і імпорт. У найближчі роки штукатурки, шпаклівки та клеї будуть достатньо перспективними: економіка країни в цілому знаходиться в стійкому стані, будівництво будівель і споруд збільшується, ринок ремонтів зростає.
Проблеми. Сезонність сегмента сухих будівельних сумішей яскраво виражена і обумовлена періодом проведення оздоблювальних робіт влітку і восени. Взимку і навесні обсяги продажів падають, правда, це не відноситься до сегменту приватників, так як ремонтні роботи найменш схильні до сезонності. Велике контрактне будівництво носить яскраво виражений характер сезонності.
Падіння обсягів продажів сухих будівельних сумішей пов'язано:
• до пори року - грудень - січень;
• з періодом відпусток - липень - серпень;
• зі святами - (новорічні, травневі та ін.).

Нові тренди в сфері енергозбереження
ЕСКО-механізм
ЕСКО-механізм - відносно новий інструмент для фінансування проектів з термомодернізації в багатоквартирних будинках від енергосервісних компаній.
ЕСКО-контракт передбачає, що інвестор реалізує заходи з енергозбереження в багатоквартирному будинку за власні кошти, які повертає з отриманої економії витрат на оплату спожитих ресурсів, а потім за рахунок цієї ж економії отримує прибуток протягом обумовленого в договорі періоду часу.
Як правило, однією з умов ЕСКО-контракту є обов'язкове проведення енергетичного аудиту будинку. Оскільки інвестор бере на себе ризики отримання економії за рахунок впровадження проекту, то він прямо зацікавлений в попередніх розрахунках потенційної економії. На основі даних, отриманих під час енергетичного аудиту, оцінюється окупність інвестиційного проекту і розраховується термін ЕСКО-контракту.
Іншими словами, ОСББ або дитячий сад практично не витрачає коштів на проведення робіт з теплової модернізації. Втім, після проведення всіх робіт, продовжує платити «заощаджену» частина комунальних платежів - але вже не ЖКГ, а ЕСКО-компанії. Так триває до закінчення, укладеного з компанією ЕСКО-договору. Після закінчення дії договору співвласники будинку, якщо це ОСББ, отримують його в хорошому стані і самостійно користуються зекономленими грошима. Важливо, що логіка ЕСКО-фінансування заохочує інвестора максимально ефективно проводити роботи з термомодернізації для досягнення більшої економії, а, отже, прибутку.
Теплі кредити
У січні 2020 року прес-служба Державної статистики України підбила підсумки 2019 - заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги збільшився на 16,4% в порівнянні з 2019 роком, що склало 55,1 млрд гривень. Середні нарахування за комунальні послуги в листопаді-грудні 2019 року склали 2044,70 грн на один особовий рахунок. Один з варіантів знизити витрати, пов'язані з утриманням житла, - зробити його більш енергоефективним. Для цього в 2014 році стартувала програма «Теплий кредит», мета якої - допомогти українцям закупити енергоефективні товари для благоустрою житла. Передбачалося, що українці будуть використовувати менше ресурсів на опалення, що виведе Україну на новий рівень: країна стане незалежною від імпортного вугілля і газу.


Згідно з умовами державної програми учаснику (фізичній особі або об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)) компенсують частину коштів, які були витрачені на впровадження енергоефективних заходів.
Розміри відшкодувань залишаються незмінними з 2014 року, коли стартувала програма:
• 20%, але не більше 12 тисяч гривень від вартості придбаних негазових і неелектричних котлів - для фізичних осіб.
• 35%, але не більше 14 тисяч гривень від суми енергоефективних матеріалів і устаткування - для фізичних осіб (власників приватних будинків).
• 40%, але не більше 14 тисяч гривень на одну квартиру - для ОСББ та ЖБК (житлово-будівельних кооперативів).
Суть програми: споживач оформляє цільовий кредит, використовуючи отримані кошти виключно на продукцію зі списку, затвердженого Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Потім держава відшкодовує користувачеві частина коштів, шляхом переведення їх на банківський рахунок банку-кредитора. У програмі беруть участь банки-партнери ПриватБанк, Укргазбанк та Ощадбанк.
У програмі бере участь продукція, яка дозволить перевести газові та електричні системи опалення на альтернативне сировину, а також продукція, що сприяє збереженню тепла (енергоефективні вікна, утеплювачі та супутня продукція для їх установки).

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку сухих будівельних сумішей в Україні
1.1. Опис ринку будівельних сумішей: перелік матеріалів, їх види, застосування
1.2. Аналіз тенденцій і перспективи розвитку ринку сухих будівельних сумішей в 2017-2019 рр. в Україні (специфіка, проблеми, фактори впливу на ринок).
1.3. Загальні показники ринку, динаміка обсягів ринку сухих будівельних сумішей в 2017-2019 рр. (Оцінка на підставі даних за обсягом виробництва в Україні, обсягів імпорту, аналізу тендерних закупівель в досліджуваний період, а також з урахуванням факторів впливу на ринок. Оцінка тіньового ринку, виходячи із специфіки ринку і факторів впливу) в натуральному вираженні в Україні
1.4. Сегментація і структурування ринку в 2019 р:
- за видами сухих будівельних сумішей
- за походженням (вітчизняні та імпортні)
1.5. Огляд іноземних технологій на ринку (за наявністю інформації на сайтах операторів та імпорту обладнання і форм для виробництва будівельних блоків і тротуарної плитки)
2. Державне регулювання галузі
2.1. Основні закони, що регулюють галузь (перелік, коротке резюме і особливості законів)
2.2. Аналіз експортних мит
3. Динаміка обсягу виробництва сухих будівельних сумішей в розрізі категорій в 2017-2019 рр. в Україні - оціночно виходячи із звітності підприємств, тендерів та інших особливостей ринку
4. Основні оператори ринку сухих будівельних сумішей в Україні
4.1. Основні оператори ринку (виробники та імпортери) до ТОП-10 за кожним видом сухих будівельних сумішей, їх контакти і короткий опис
4.2. Сегментація і структурування основних операторів ринку (за сегментами, спеціалізацією і регіонально, ТМ без часток)
4.3. Фінансові показники основних операторів ринку в 2017-2018 рр. (Виручка, аналіз рентабельності, чистої маржі)
5. Зовнішня торгівля на ринку сухих будівельних сумішей в розрізі категорій в 2017-2019 рр. в Україні:
5.1. Аналіз експорту (обсяги, структура, географія поставок по країнах, основні експортери і їх частки)
5.2. Аналіз імпорту (обсяги, структура, географія поставок по країнах, основні імпортери і їх частки)
6. Стан та перспективи будівельного ринку та ринку ремонтів України в 2017-2019 рр.
6.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку будівництва та ремонтів в Україні в 2017-2019 рр. (Специфіка, проблеми, фактори впливу)
6.2. Основні показники будівельної галузі та ринку нерухомості. Обсяги ринку капітального будівництва та ринку ремонтів в Україні в 2017-2019 рр.
6.3. Житлове будівництво і введення житлової нерухомості в Україні в 2017-2019 рр.
6.4. Будівництво нежитлових об'єктів і введення нежитлової нерухомості в Україні в 2017-2019 рр.
7. Споживання на ринку сухих будівельних сумішей, в т.ч. в секторі B2G
7.1. Основні сфери споживання, основні компанії-споживачі (закупівля для власних потреб і для подальшої реалізації)
7.2. Споживання в секторі B2G. Аналіз державних тендерних закупівель (обсяги, структура по регіонах, організаторам і учасникам) сухих будівельних сумішей
8. Ціна і ціноутворення на ринку сухих будівельних сумішей
8.1. Середні ціни на сухі будівельні суміші основних операторів в Україні (опт, роздріб - за даними торгових майданчиків і операторів ринку, імпортні ціни)
8.2. Опис факторів, що впливають на формування ціни, структура
9. Перелік каналів збуту продукції і їх опис (DIY мережі, будівельні магазини та ін.)
10. Асортимент продукції основних операторів, представлений на ринку
11. Висновки. Прогнозні показники розвитку ринку в 2020-2022 рр.
11.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
11.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку в 2020-2022 рр. в Україні
11.3. Рекомендації з приводу перспектив виходу на ринок.
12. Інвестиційна привабливість галузі
12.1. SWOT - аналіз ринкового спрямування
12.2. PEST - аналіз ринкового спрямування
12.3. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок
12.3.1. Побудова карти ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1. Динаміка обсягів ринку сухих будівельних сумішей в Україні в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
2. Структурування ринку сухих будівельних сумішей в Україні в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. Т
3. Імпорт обладнання та форм для виробництва тротуарної плитки в 2019 р.
4. Коди згідно ДК 004: 2008 УКНД (Український класифікатор нормативних документів)
5. Динаміка виробництва сухих будівельних сумішей в Україні в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, млн. т
6. Виробничі потужності основних операторів ринку сухих будівельних сумішей, в натуральному вираженні, тис. т
7. Сегментація і структурування основних операторів ринку сухих будівельних сумішей в Україні
8. Фінансові результати основних операторів в 2017 р (виручка, аналіз рентабельності, чистої маржі), тис. грн.
9. Фінансові результати основних операторів в 2018 р (виручка, аналіз рентабельності, чистої маржі), тис. грн.
10. Структура експорту сухих будівельних сумішей з України в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
11. Географія поставок сухих будівельних сумішей по країнам в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
12. Частки основних експортерів сухих будівельних сумішей в Україні в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
13. Структура імпорту сухих будівельних сумішей в Україну в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
14. Географія поставок сухих будівельних сумішей в Україну по країнам в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
15. Частки основних імпортерів сухих будівельних сумішей в Україні в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
16. Індекс будівельних робіт в Україні за 2016 – 6 міс. 2019 роки. (До відповідного періоду попереднього року), %
17. Обсяг виконаних будівельних робіт в Україні за основними видами, за перші 3 квартали 2019 року, млн. грн.
18. Обсяг виконаних будівельних робіт (житлових об'єктів) в Україні за 2017 - 9 міс. 2019 роки., млн грн
19. Структура житлових об'єктів в Україні (нове будівництво), на початок будівництва, загальна площа, за 2017 - 1 пол. 2019 роки., м2
20. Кількість прийнятих в експлуатацію квартир та загальна площа по областям України в 2017-9 міс. 2019 роки., одиниць, тис. м2
21. Обсяг виконаних будівельних робіт (нежитлових об'єктів) в Україні за 2016 - 9 міс. 2019 роки., млн грн
22. Прийняті в експлуатацію нежитлові об'єкти в Україні, за загальною площею, за 2017 – 6 міс. 2019 роки., м2
23. Основні компанії-споживачі сухих будівельних сумішей, ранжирування по виручці в 2018 році, тис. грн.
24. Ціни на сухі будівельні суміші в Україні
25. Основні мережеві будівельні магазини в Україні (без урахування DIY операторів)
26. Географічне покриття основних DIY-операторів на ринку будівельних матеріалів України
27. Основні учасники та асортимент продукції на ринку сухих будівельних сумішей України
28. SWOT-аналіз ринкового спрямування
29. PEST - аналіз ринку сухих будівельних сумішей України
30. Сегментація ринкових ризиків
31. Карта ризиків для ринку сухих будівельних сумішей України

Перелік графіків і діаграм:

1. Сегментація ринку сухих будівельних сумішей в Україні в 2019 рр., в натуральному вираженні, %
2. Динаміка виробництва сухих будівельних сумішей в Україні в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, млн. т
3. Динаміка експорту сухих будівельних сумішей з України в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
4. Динаміка імпорту сухих будівельних сумішей в Україну в 2017-2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
5. Обсяг ринку ремонтів в Україні 2010 - 2019 рр., в грошовому вираженні, млрд грн
6. Обсяг капітальних інвестицій в будівництво в Україні в 2010 - 2019 роки., млрд грн
7. Структура будівель нежитлового будівництва, введених в експлуатацію за 9 міс. 2019 рік (за загальною площею), %
8. Основні сфери споживання сухих будівельних сумішей, %
9. Динаміка державних закупівель сухих будівельних сумішей, %
10. Товарна структура державних закупівель сухих будівельних сумішей, %
11. Структура державних закупівель сухих будівельних сумішей по компаніям продавцям, %
12. Структура загальновиробничих витрат на виробництво сухих будівельних сумішей в Україні, в грошовому вираженні, %
13. Система розподілу на ринку сухих будівельних сумішей в Україні
14. Географічне покриття основних DIY-операторів (Епіцентр, Нова Лінія, Леруа Мерлен і Олді) на ринку будівельних матеріалів України
15. Прогнозна місткість ринку сухих будівельних сумішей в Україні в 2020-2022 рр. в натуральному вираженні, тис. тон

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами