Дата підготовки: | Березень 2018 року |
Кількість сторінок: | 11, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 9 |
Таблиць: | 2 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
В рамках дослідження ринку мінеральних вод в Україні за 2014 - 2017 рік, аналітиками компанії Pro-Consulting огляді представлена інформація про: тенденції на ринку мінеральних вод, структурі виробництва, зовнішньої торгівлі та споживчих перевагах.
В Україні налічується близько 500 джерел мінеральних вод. Загальний обсяг відомих запасів мінеральної води в країні становить 2,4 млн. Куб. км. Рівень експлуатації підземних морів при цьому не перевищує 2,5%.
Структура виробництва мінеральної бутильованої води в Україні в 2016 році в натуральному вираженні
Джерело: Державна служба статистики України
В Україні знаходиться досить виробничих підприємств з розливу питної води для забезпечення внутрішнього ринку. Велика частина продажів в Україні припадає на міста з великою кількістю населення: Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро. На їх частку припадає близько 40% споживання мінеральної води в Україні.
Споживання бутильованої води в світі і в Україні носить сезонний характер - пік споживання, як і виробництва, доводиться на період з травня по жовтень. Виходячи з останніх спостережень можна сказати, що ринок мінеральних вод схильний наступним тенденціям: в Україні останнім часом активно розвивається тенденція здорового способу життя - а згідно з рекомендаціями, необхідно в день випивати щонайменше півтора літра води. Постійне погіршення екологічної ситуації, в свою чергу, також стимулює збільшення споживання. В умовах конкуренції між найбільшими гравцями ще однією тенденцією є збільшення рекламних бюджетів провідних виробників води. Всі ці тенденції сприяють зростанню споживання мінеральної води, що в свою чергу дає стимул для розвитку ринку. У структурі імпорту останнім пару років спостерігається явна тенденція до зниження поставок з Росії та розширенню географії поставок.
Аналіз ринку мінеральної води показав, що даний напрямок в Україні має потенціал зростання: на це впливає той факт, що середньостатистичний українець за рік випиває до 30 літрів мінеральної води в рік, при тому, що в Європі цей показник сягає в середньому 120 літрів на людину . В першу чергу це можна пояснити низькою купівельною спроможністю в країні.
Ринок мінеральної води, не дивлячись на велику кількість компаній, контролюється низкою великих компаній-лідерів. Наявність достатньої кількості джерел мінеральних вод дозволяють виробникам повністю забезпечувати внутрішнє споживання на 96%.
Український ринок мінеральної води вважається привабливим для інвесторів, незважаючи на те, що на ринку вже є кілька великих виробників, таких як «Кока-Кола Беверіджиз Україна», «Корпорація« Українські мінеральні води »,« Миргородський завод мінеральних вод »,« Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», «Оболонь», «Росинка» і «Харківський пивзавод Рогань»
У структурі виробництва води без газу завжди займало більше 60%, що пов'язано з технологією виробництва та особливостями споживання на ринку.
В цілому в найближчі кілька років можна очікувати стабільного збільшення обсягів виробництва мінеральних вод, щорічний темп приросту в середньому становитиме 5-7%.
1. Загальні тенденції ринку мінеральних вод в Україні.
2. Виробництво мінеральних вод на ринку.
3. Зовнішня торгівля на ринку мінеральної води України.
4. Споживчі переваги на ринку бутильованих мінеральних вод.
5. Висновки і прогнозні тенденції.
1. Виробництво мінеральних вод з газом і без газу в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні млн. дал..
2. Місткість ринку мінеральних вод в Україні в натуральному вираженні млн. дал.
1. Структура виробництва мінеральної бутильованої води в Україні в 2016 році в натуральному вираженні.
2. Динаміка експорту мінеральної води з України в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, млн. дал.
3. Географічна структура експорту мінеральної води в 2013 році в натуральному вираженні.
4. Географічна структура експорту мінеральної води за січень - листопад 2017 року в натуральному вираженні.
5. Динаміка імпорту мінеральної води в Україну в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, млн. дал.
6. Географічна структура імпорту мінеральної води в 2013 році в натуральному вираженні.
7. Географічна структура імпорту мінеральної води за січень - листопад 2017 року натуральному вираженні.
8. Річний рейтинг мінеральної бутильованої газованої води за результатами голосування 2017 року.
9. Річний рейтинг мінеральної бутильованої негазованої води за результатами голосування 2017 року.