in stock

Аналітична записка з ринку комерційної нерухомості у Києві. 2022 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Листопад 2022 року
Кількість сторінок: 5, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 1
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
5300 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting було проведено дослідження ринку комерційної нерухомості в Києві. Проведено аналіз тенденцій розвитку ринку, визначено основні сценарії взаємозв’язку орендарями та орендодавцями під час війни, визначено класи комерційної нерухомості та підбито загальні підсумки.
На початку року сегмент комерційної нерухомості продемонстрував позитивну тенденцію після пандемії коронавірусу, але в результаті початку повномасштабної війни, під час якої багато будинків постраждали, все ще залишається постійний ризик руйнувань та висока загроза у Києві.
Загальний обсяг площ офісних приміщень на кінець 2022 року у Києві становить приблизно 2,1 млн кв. м. Показник суттєво не змінився, оскільки не було введено великих площ в експлуатацію, а частина з існуючих постраждала внаслідок ракетного обстрілу.
За рік не було запроваджено анонсованих у 2021 р. проектів. Більшість будівельних проектів, запланованих до введення на кінець 2022 року, переноситься щонайменше на 2023 рік. Це пов'язано зі значними ризиками та появою додаткових вимог для отримання дозволів на введення в експлуатацію нових будівель.
Таким чином, ринок комерційної нерухомості в 2022 р., як і інші ринки, схильний до впливу факторів, викликаних воєнними діями в країні, у тому числі обстрілами критичної інфраструктури та супутніми ризиками. З метою збереження довгострокових взаємовідносин між орендодавцями та орендарями доцільно знаходити компромісні рішення щодо погашення заборгованості за оренду приміщень, забезпечення потреб в електроенергії та інтернеті.
Стабілізація економіки та зниження загрози блекауту призведуть до повернення бізнесу до нормального графіку роботи та зростання попиту на комерційну нерухомість.

Детальний зміст:

1. Аналіз тенденцій розвитку ринку на 2022 р.
2. Аналіз сценаріїв взаємовідносин між орендарями та орендодавцями під час війни
3. Класифікація комерційної нерухомості. Аналіз попиту ринку
4. Висновки

Перелік графіків і діаграм:

1. Загальний офісний фонд м. Києва, тис. кв. м.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами