Можливість відкрити в собі інвестиційного генія: як їй скористатись?
2473

Можливість відкрити в собі інвестиційного генія: як їй скористатись?

Кожна людина, яка має гроші, хоче їх не тільки зберегти, а й примножити. Зробити це в Україні можливо різними способами. Можна помістити долари або євро на банківський депозит і мати свої 3,6% річних, що дуже мало, враховуючи стабілізацію обмінного курсу і триваючу інфляцію в країні. Можна ще придбати у Pro-Consulting бізнес-план і розвивати власну справу. Для тих же, кому підприємництво не до душі, є ще один, більш ризиковий, але і потенційно дуже прибутковий, варіант — інвестувати в акції найбільших закордонних компаній.

Можливість брати участь в біржових торгах за кордоном представилась українцям завдяки торішньому спрощенню Нацбанком правил перерахування валюти. Тепер можна відкрити рахунок в іноземного брокера і переводити на нього до 50 тис. доларів на рік по електронній ліцензії. Здійснювати дану операцію можна через банк, в якому у фізособи відкритий рахунок. Правда, потрібно буде надати документи, що підтверджують законність отримання коштів. Робиться це протягом одного дня, комісія за здійснення переказу становить від 0,5 до 2%. Угоди з акціями здійснюються через брокерів, які також беруть за свою роботу невелику винагороду в межах 10-20 доларів за кожну операцію.

Ну ось гроші переказані  й виникає питання — у що їх вкладати. Звичайно ж, в найприбутковіші цінні папери. Тут доведеться пошукати інформацію самостійно або проконсультуватися зі знаючими людьми. Якщо купувати акції з метою отримання дивідендів, то потрібні прибуткові компанії. Наприклад, в минулому році найбільші виплати за своїми паперами здійснила американська телекомунікаційна компанія CenturyLink - 12,95% річних, на другому місці її російська колега Veon - 7,55%. Тобто, ринок телекомунікаційних послуг досить перспективний з точки зору дивідендів.

Ще один варіант заробітку на акціях — це їх продаж при зростанні біржових цін. Правда, на цьому можна як добре піднятися, так і навпаки. Так, за 2018 рік фондовий індекс S & P500, в який включені акції п'яти сотень найдорожчих компаній США, опустився на 4,4%. Однак криза торкнулася далеко не всіх з цього переліку. Деякі акції виросли, і дуже істотно. Лідером став відомий виробник процесорів і відеокарт AMD, папери якого подорожчали за рік на 79,57%. Акції технологічної компанії Square зросли на 61,78%. Добре відомі в Україні Netflix і Amazon також змогли збагатити власників своїх цінних паперів на 24,89% і 28,43% відповідно. Тим, хто не любить ризикувати, фахівці радять вкладати не в окремі цінні папери, в індексні фонди, на зразок все того ж S & P500. Тоді результат буде залежати не від динаміки акцій окремої компанії, а від сукупного результату всіх, що входять в індекс. Єдине, чим ми не радимо вам займатися відразу — це короткостроковим трейдингом або, по-простому, грою на біржі. Без професійних знань там робити нічого.

Загалом, інвестування в акції справа цікава, але потребує вдумливого підходу. На цю тему знято багато фільмів і серіалів. Згадаймо хоча б популярні «Вовк з Уолл-стріт» або «Мільярди». Розбагатіти, як герої цих шоу, з 50-ти тисяч у вас навряд чи вийде, але трохи помножити капітал цілком можливо.

Дата розміщення: 11.05.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами