Дата підготовки: | Липень 2020 року |
Кількість сторінок: | 9, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 5 |
Таблиць: | 3 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | українська, російська, англійська |
Аналітиками Pro-Consulting було проведено аналіз інвестиційної привабливості України.
В ході дослідження було проаналізовано основні економічні параметри України та Києва, динаміку прямих іноземних інвестицій, розвитку ринку девелопменту, а також місце України в міжнародних рейтингах. Окремо охарактеризовано вплив окупованих територій і політичного вектора розвитку України на економіку країни.
У 2019 р. основними факторами економічного розвитку України стали висока інвестиційна активність, рекордний збір урожаю зернових, збільшення частки зайнятого населення. Також на зовнішню торговельну діяльність мало впливу послаблення глобального попиту на ряд промислових товарів на тлі посилення торговельних воєн між США і Китаєм. У плані інвестиційної привабливості, самими «популярними» галузями були промисловість та оптова і роздрібна торгівля.
Одним з основних зовнішньоекономічних векторів для України залишається Європейський Союз. Так в 2019 році спостерігалося збільшення експорту українських товарів і послуг до країн ЄС в 2019 р. до $ 25 млрд. Також в рамках євроінтеграції України було прийнято майже 30 законів, в тому числі про авторизованого економічного оператора, про національну електронну транзитну систему, про перезапуск Національного агентства по запобіганню корупції, про ратифікацію угод на 472 млн євро від міжнародних партнерів.
Про зростання інвестиційної привабливості України в 2019 р. також свідчить зміцнення позицій в рейтингу Світового Банку «Doing business». Сам індекс на підставі ряду показників відображає простоту ведення бізнесу в країні.
У зв'язку з економічними проблемами, викликаними розповсюдженням COVID-19, прогнозується, що в 2020 р. економіка України трохи просяде. Очікується зниження обсягів імпорту та експорту в 2020 р, в слідстві падіння світової торгової активності. Це в свою чергу вплине на загальний ВВП, який за прогнозами може знизиться на 6,7%, але вже в 2021 р. виросте на 5,7%,
Падіння економіки в Україні очікується дещо м'якше, порівняно з середніми показниками в Європі, завдяки низькій частці послуг у ВВП і помірній кількості випадків COVID-19. Очікується, що серед основних торговельних партнерів України, ЄС буде відчувати найбільше падіння (-7% в 2020 р.) серед розвинених економік, а повернення його ВВП до докризового рівня очікується не раніше, ніж в 2023 г. У той самий час країни Центральної та Східної Європи , зокрема Польща, відновляться швидкими темпами.
1. Основні економічні параметри України та Києва
2. Динаміка іноземних інвестицій в Україну та Київ
3. Поточний статус окупованих територій України
4. Вплив нової влади на розвиток економіки України
5. Стан та розвиток ринку девелопменту в Україні і Києві
6. Рейтинг та показники сприятливості умов ведення бізнесу в Україні
1. Основні економічні та соціальні параметри України та Києва
2. Основні напрямки реформ діючої влади
3. Рейтинги та показники сприятливості умов ведення бізнесу в Україні за 2017- 2020 рр.
1. Прогнози зміни ВВП серед країн - партнерів України в 2020-2021 рр.
2. Динаміка прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) в 2017-2019 рр. в Україні та Києві
3. Структура прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) в 2019 році в Україні та Києві
4. Ситуація і активність на ринку житлових і нежитлових площ
5. Ситуація на ринку комерційної нерухомості Києва