В Україні існує ряд проблем, які позначатися на експорті агропродукції - аналітики компанії Pro-Consulting. AgroNews.ua
2056

В Україні існує ряд проблем, які позначатися на експорті агропродукції - аналітики компанії Pro-Consulting. AgroNews.ua

Незважаючи на гарні показники, в Україні існує ряд проблем, які в першу чергу позначатися на зовнішній торгівлі , повідомляє Pro-Consulting.

Експорт продукції агропромислового комплексу у I кварталі 2019 року склав $5,4 млрд. У порівнянні з торішнім показником ця сума більше на $1 млрд, або на 22,5%. Всього ж, за даними Держстату, найбільше зростання експорту спостерігається по зерновим. Їх продали на 41% в натуральному вираженні більше. За той же період експорт м’яса і субпродуктів збільшився на 31%, масла на 21%, м’яса птиці на 39%, а залишків і відходів – 19%.

Аналітики компанії Pro-Consulting відзначають, що найпопулярнішими у вітчизняних аграріїв були ринки Азії та Європейського Союзу.

Зокрема, більше за інших придбала Індія, витративши $ 532 млн. Далі йде Єгипет з показником в $ 464 млн. Китай витратив $405 млн.

Незважаючи на такі показники, в Україні існує ряд проблем, які в першу чергу позначатися на зовнішній торгівлі:

  1. Зменшення поголів’я худоби.За час незалежності поголів’я худоби за деякими видами знизилося більш ніж в 6 разів.
  2. Сировинний експорт.Велика частина експорту продовольства України припадає на зернові культури, тобто на ті культури, які в подальшому потребують додаткової обробки. Тому українські виробники щороку втрачають мільярди доларів можливого прибутку.
  3. Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.Україна входить до шістки країн, де немає вільного ринку землі.
  4. Неефективна державна підтримка.У 2018 році з бюджету України на дотації тваринництва було виділено 226 млн грн із запланованих 4 млрд. Багато гравців на ринку відзначають, що діючий механізм розподілу дотацій не є ефективним.
  5. Інфраструктура.Для розвитку потенціалу України на глобальному продовольчому ринку варто звертати увагу на розвиток потужностей для зберігання, сушіння і перевалки зерна, зберігання і обробки овочів і фруктів.
  6. Залежність від цін на світових ринках.Багато експортерів залежать від цін на зернові продукти на світових ринках, у зв’язку з чим вони можуть чекати більш сприятливого періоду для продажу своєї продукції. У свою чергу це знижує платіжний баланс України, і негативно позначається на курсі національної валюти.

Аналітики вважають, що Україні для реалізації всього потенціалу на глобальному ринку продовольства, в першу чергу необхідно вирішити важливі проблеми, пов’язані з ефективністю використання землі середніми та дрібними підприємствами.

Згодом Україні варто відходити від виробництва чисто сировинної продукції, і переходити до виробництва кінцевої продукції, тобто продукції, яка має додаткову вартість.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 06.06.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами