Український одяг і текстиль можуть подешевшати - коментар консультанта Pro-Consulting Андрія Мокрякова. UBR.ua
2193

Український одяг і текстиль можуть подешевшати - коментар консультанта Pro-Consulting Андрія Мокрякова. UBR.ua

В Україні хочуть зрівняти митні ставки на тканини, волокна і нитки, які використовують для курток, светрів і черевиків

В Україні може подешевшати цілий ряд текстильних товарів вітчизняного виробництва: від ковдр і пледів до сумок, кросівок, светрів, футболок і нижньої білизни - в цілому вся продукція, у виробництві якої використовуються різноманітні нитки, волокна і тканини.

Ці матеріали сьогодні практично не виробляються вітчизняною промисловістю, але ввозяться з-за кордону за високими, і головне, часто непередбачуваним для бізнесу митним ставками. На схожу продукцію мита в Україні часто діаметрально різняться, що нерідко відбирає у імпортерів сотні тисяч гривень обігових коштів.
Українські підприємства легкої промисловості спільно з держорганами запропонували виправити ситуацію, уніфікувавши ставки в Митному кодексі для понад 300 категорій продукції.

Також почитайте про те, що чекає ринок одягу в Україні

Зміни повинні спростити і прискорити процедуру митного контролю, але в ряді випадків також припускають обнулення мит і, відповідно, зниження собівартості готових одягу, білизни, взуття та іншого текстилю.

Відповідний законопроект №4410 вже схвалений Кабміном і 20 листопада був поданий в парламент. Документ розробили Держмитницею, Мінфіном і асоціацією «Укрлегпрому».

Як зміняться ціни на одяг і взуття

Разом з тим, законопроектом вдалося охопити не всю продукцію легпрому, яка страждає від безладності ставок Митного кодексу.
«Спочатку ми хотіли уніфікувати мережива, фурнітуру, дрібниці для швейників, але поки мінімізувати мита до 1% на цю продукцію не вдалося, через значні втрати бюджету. Втім, головне зараз - зберегти філософію застосування митних зборів, яку несе законопроект», - зазначила президент-голова правління «Укрлегпрому».

Щодо того, чи позначиться зниження і уніфікація мит на цінах готової продукції українського виробництва, думки експертів розділилися.
«Одна справа, якщо ти порахуєш пряжу і завезеш її під 4% мита, а інша - під 0%. Це пристойні гроші, які, на відміну від ПДВ, не повертаються, а закладаються в собівартість. Це не рахуючи зниження витрат на лабораторні експертизи», - додала Ізовіт.

Однак інші аналітики вважають, що зниження собівартості виробництва вітчизняного одягу, яке стане наслідком зниження мит, пройде практично непомітним для кінцевого споживача.

«З огляду на різну вартість самих матеріалів, що ввозяться і їх питомої частки у виробництві, зниження цін на одяг місцевого виробництва скоротиться не більше ніж на 5% без зміни показників вартості робочої сили, логістики і комунальних платежів, а також маржі власника бізнесу», - зауважив нам консультант аналітичного департаменту Pro-Consulting Андрій Мокряков.

Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте ще одну статтю про ринок одягу в Україні

Джерело: UBR.ua

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами