Тенденції ринку виробів з листкового тіста: диверсифікація експорту
2962

Тенденції ринку виробів з листкового тіста: диверсифікація експорту

Події кінця 2013 - початку 2014 року, значно і негативно вплинули на економіку України. Не оминув цей вплив і ринок листкових виробів. Однак, він в короткий термін зміг подолати вплив негативних чинників і продовжити зростання як за кількістю, так і за асортиментом продукції, що випускається.

Високі адаптаційні можливості до зміни середовища ведення бізнесу ринок листкових виробів має через велику концентрацію в ньому малих підприємств. Такі міні-пекарні і торгові точки відрізняються швидкою реакцією на зміну умов. Вони знаходяться ближче до споживача і краще знають його поточні потреби. Так, в даний час, все більшої популярності набувають міні-пекарні-кафе, в яких можна не тільки купити свіжу випічку, а й пригоститися нею в хорошій компанії за чашкою чаю або іншого напою.

Середні і великі виробники листкових виробів орієнтовані на збут оптових партій продукції. Вони зосереджені на підвищенні ефективності виробництва шляхом його подальшої автоматизації та механізації. Додаткові переваги виробнику дає придбання франшизи популярної на ринку торговельної марки.

Українські вироби з листкового тіста користуються популярністю на зовнішніх ринках. Свідченням цього є постійно зростаючий експорт. Виняток став лише 2014 рік, коли відбулося зниження цього показника на 5% через падіння виробництва в галузі.

Незважаючи на різке падіння експорту листкових виробів в Росію, яка до 2013 року закуповувала 54% цієї продукції, українські виробники зуміли оперативно наростити поставки в інші країни.

Завдяки швидкому знаходженню нових і розширення старих каналів збуту, в 2016 році галузі вдалося досягти досить гармонійної картини диференціації зовнішніх покупців. У число найбільших імпортерів українських листкових виробів тепер входять Румунія (20,6%), Молдова (14,5%), Ірак (14%), Казахстан (11,8%).

Збільшення експорту української випічки відбувається одночасно з різким зменшенням імпорту даної продукції на наш ринок. Причиною падіння імпорту в період 2014 року - 1 половини 2017 року є нестійкість економічної ситуації в країні в цілому, а також значні коливання курсу гривні, низька купівельна спроможність населення зокрема. У 2016 році головними імпортерами листкових виробів в Україні були Туреччина та Іспанія, частка яких становила 45% і 37% відповідно. Але немає лиха без добра. Завдяки незначному імпорту, галузь дає позитивний баланс надходження валюти в країну, а значить є одним з джерел сприятливого впливу на її економіку.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами