Стовпів вистачить для всіх: аналіз ринку опор для ліній електропередач в Україні
5764

Стовпів вистачить для всіх: аналіз ринку опор для ліній електропередач в Україні

Якщо задатися питанням, що є характерним елементом пейзажу, властивим будь-якому регіону України, відповідь буде - лінії електропередач. Опори цих ліній ми бачимо і в горах Карпат, і в степах Херсонщини, і в лісах Полісся. В основному це залізобетонні (70,6%) і металеві (28,9%) конструкції, але подекуди трапляються і дерев'яні стовпи (0,5%).

Побудовані на технологічній базі 60-70-х років минулого століття, багато українських ЛЕП вимагають ремонту і модернізації. Додаткових ліній електропередач потребують нові енергетичні проекти, що будуються, такі як електростанції на поновлюваних джерелах енергії, а також деякі об'єкти житлового будівництва. Ці фактори і формують попит на ринку опор ЛЕП України.

Оскільки ремонтно-будівельні роботи на ЛЕП мають яскраво виражений сезонний характер, то 70% продажів опор здійснюється в теплий весняно-літній період. Потреби ринку практично повністю покриваються за рахунок власного виробництва. Імпорт, втім, як і експорт опор незначні. Тому українські виробники опор ЛЕП працюють синхронно з коливаннями внутрішнього попиту. У перший і останній квартал року вони, як правило, скорочують випуск продукції.

Незважаючи на великий потенційний фронт ремонтних робіт на ЛЕП, ринок опор поки ще не може повністю реалізувати цей потенціал через обмежене фінансування з боку держави. У 2019 додаткові гроші прийдуть на цей ринок в зв'язку з деяким збільшенням асигнувань на будівництво та ремонт доріг. Ці роботи передбачають в тому числі і заміну ліній електропередач, що проходять уздовж трас. Всього на дороги заплановано витратити 50 млрд гривень, з них, 33 млрд надано «Укравтодору», 14,6 млрд - місцевим адміністраціям. Найбільш інвестиційноємними дорожніми проектами в Україні є траси Решетилівка-Дніпро (4 млрд грн), Одеса-Рені (1,5 млрд), Запоріжжя-Маріуполь і Кропивницький-Миколаїв (по 1 млрд грн). Основний фронт місцевих дорожніх робіт вартістю близько 4 млрд гривень буде проходити по Київській, Черкаській, Вінницькій, Одеській та Миколаївській областях.

У середньостроковій перспективі параметри ринку опор для ЛЕП в Україні продовжать залежати від динаміки інвестицій в дорожнє, житлове і енергетичне будівництво і ремонт. Важливими чинниками активізації ринку будуть розвиток в Україні «зеленої» електроенергетики і проведення відновлювальних робіт в східних регіонах країни, які постраждали від військових дій.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 08.04.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами