Зберегти вирощене: проект будівництва сховища винограду
2806

Зберегти вирощене: проект будівництва сховища винограду

Україна є однією з 75 країн світу де розвинене виноградарство. Виноград - досить вибаглива культура і коливання погоди в сторону від оптимальних значень погано позначається на його врожайності. Тому обсяги валового збору винограду коливалися з року в рік в досить значних межах. Цим пояснюється, наприклад, зростання збору на 28% в 2011 році з подальшим падінням на 13% - в 2012. У 2013-2016 роках з статистикине враховувала виноградники на неконтрольованих Україною територіях: АР Крим, м Севастополя і зони проведення АТО.

Рисунок. Динаміка валового збору винограду в Україні в 2000-2016 роках
 

За даними Державної служби статистики України
¹Данние наведено без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя;
   за 2014-2016рр. - Також без урахування частини зони проведення антитерористичної операції

Кризові явища не обійшли стороною і виноградарство України. У квітні 2015 року було скасовано державний збір, кошти якого йшли на фінансування закладки нових насаджень. Через брак коштів у галузі відбувається скорочення виноградників. Чутливий удар по виноградарству завдала анексія Криму, яка забрала 31% площ збирання винограду.
Разом з тим, більш жорсткі умови ведення бізнесу змушують виробників переходити на інтенсивні моделі виробництва. Цього вдається досягти шляхом застосування передових технологій вирощування, використання нових продуктивних сортів, збільшення вкладень на догляд за рослинами. Дані заходи дозволили істотно підвищити середню врожайність українського винограду.


Рисунок. Посівні площі під виноградники і врожайність винограду в 2000-2016 рр.
 

За даними Державної служби статистики України
¹Данние наведено без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя;
за 2014-2016рр. - Також без урахування частини зони проведення антитерористичної операції

Виноград - швидкопсувний продукт для збереження споживчих властивостей якого важливо правильне зберігання. В даний час в Україні відсутня достатня кількість сучасних спеціалізованих сховищ. Більшість існуючих морозильних камер були побудовані і обладнані ще за часів Радянського Союзу і не забезпечують сучасні стандарти зберігання. Крім того, багато операторів ринку, задля забезпечення більшої повноти заповнюваності площ займаються зберіганням широкого асортименту продукції, коли на території одного складу можуть знаходиться фрукти, овочі, молоко-і м'ясопродукти.


З урахуванням потреб ринку був розроблений проект будівництва і експлуатації сховища для якісного зберігання столових сортів винограду місткістю 1000 тонн з регульованим газовим середовищем. Його включення у виробничий ланцюжок сільськогосподарського підприємства сприятиме істотному нарощуванню обсягів виробництва винограду з покращеними споживчими характеристиками і підвищить прибутковість вкладених в виноградарство інвестицій.
Успішне тривале зберігання винограду в регульованому газовому середовищі досягається при дотриманні наступних параметрів:
1. Підтримка оптимальних температур в період зберігання. При цьому завантаження камери не повинне тривати більше 4-5 днів.
2. Забезпечення відносної вологості в камерах зберігання до 95%.
3. Зниження вмісту кисню в атмосфері камери, що значно уповільнює біологічні процеси і розвиток бактерій
4. Постійне видалення вуглекислого газу, що виділяється виноградом.
Загальна вартість будівництва сховища винограду з описаними параметрами при використанні українського постачальника обладнання складе 22,5 млн грн. При цьому 70-75% цієї суми піде на закупівлю і установку устаткування. Витрати на будівельні роботи складуть 5-7%. 20-22% коштів передбачені на поточні витрати, в тому числі поповнення оборотних коштів і витрати на закупівлю винограду.

Рисунок. Структура інвестиційних вкладень

 

 

 

Рентабельність підприємства передбачена на рівні 24,2%. Таким чином, кожна вкладена гривня принесе підприємству 0,242 грн чистого прибутку.
Проектний період - 6 років
Ставка дисконтування проекту становить 17,2%, при ній досягаються такі показники інвестиційної привабливості:
• Чиста поточна вартість проекту - 410 тис грн.
• Внутрішня ставка прибутковості на рівні 17,9%.
• Термін окупності - 3,58 року.
• Дисконтований період окупності - 5,85 років.
• Дисконтований період окупності з початку роботи сховища - 5,26 років.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами