Ринок торф'яних субстратів в Україні: потенціал великий, справа за реалізацією
2243

Ринок торф'яних субстратів в Україні: потенціал великий, справа за реалізацією

Ринок торф'яних субстратів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2009-2020 років. В процесі маркетингового дослідження ринку визначено його основні параметри, оцінені рівень насиченості і динаміка споживання, виявлені головні чинники впливу і перспективи розвитку галузі. Готовий аналіз ринку торф'яних субстратів в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок торф'яних субстратів в Україні знаходиться в періоді формування і розвитку секторів споживання продукції. Про потенціал зростання даної сфери бізнесу свідчить порівняння її показників з аналогічною галуззю Нідерландів. Так, в нашій країні виробляється близько півкілограма торф'яних субстратів в рік на людину, тоді як в країні тюльпанів їх випускається більше 30 кг.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати будь-який ринок України і світу

Моніторинг ринку торфу в Україні показує, що в період з 2009 по 2019 рік видобуток цієї сировини знаходився в межах 515-666 тис. тонн. У 2020 році зафіксоване різке падіння видобутку торфу на 46,7% в порівнянні з роком раніше, до 327 тис. тонн. Основними факторами впливу на виробництво торфу є:

  • погодні умови - в жаркі посушливі періоди часто трапляються пожежі на торфовищах, і їх розробка зупиняється;
  • рівень попиту на торф в сегментах випуску палива і на ринку торф'яних субстратів для сільського господарства.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку торф'яних субстратів в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку

Аналіз ринку торф'яних субстратів в Україні включає оцінку сировинного потенціалу нашої країни, Росії та Євросоюзу. Станом на початок 2020 року в Україні було відомо про 684 родовищ торфу, більшість з яких зосереджено в західних і північних регіонах країни. У стадії активної розробки знаходяться тільки 43 родовища, хоча в деяких місцях фіксуються також факти нелегального видобутку торфу, але він не носить масштабний характер.

Аналіз ринку торф'яних субстратів в Україні дозволив виділити наступні фактори, що мають найбільший вплив на його розвиток:

  • державне регулювання видобутку торфу;

Висока забюрократизованість і суб'єктивні методи оцінки впливу на екологію при видачі дозволів на розробку торф'яних покладів не дозволяють істотно збільшити видобуток і стримують інвестиції в галузь.

  • стан логістичної інфраструктури;

Продукція ринку торф'яних субстратів в Україні має малу щільністю на одиницю об'єму, тому витрати на їх транспортування істотно підвищують кінцеву вартість.

Також вас може зацікавити стаття про ринок пелет в Україні

  • макроекономічна ситуація в країні;

Підвищення цін на газ змушує домогосподарства замислюватися про альтернативне паливо, в якості якого можуть виступати і торф'яні брикети. Також зростання цін на мінеральні добрива спонукає сільгоспвиробників більше використовувати субстрати торфу. Однак останні все ж не можуть повністю замінити всі інші види добрив за складом.

  • концентрація видобутку і переробки в руках держави;

Державні компанії займають більше 75% ринку торф'яних субстратів в Україні, що знижує його привабливість для приватного бізнесу.

  • тіньовий сектор ринку;

З метою зменшення податкового навантаження частина суб'єктів ринку торф'яних субстратів в Україні зареєстровані як ФОП, це послаблює контроль за їх діяльністю.

Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку торфу в Україні і в Європі (2021 рік) - прочитайте анотацію до готового звіту

  • імпорт похідних торфу.

У період 2017-2020 років зафіксована стійка тенденція зростання поставок продукції на ринок торф'яних субстратів в Україні з Білорусі і прибалтійських країн. Імпортна продукція стала витісняти аналоги вітчизняного виробництва.

Повну інформацію про стан даної галузі і прогнозі її розвитку можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку торф'яних субстратів в Україні, розміщеного в магазині готових проектів Pro-Consulting.

Можливо, вам буде цікава стаття про ринок промисловості в Україні

Дата розміщення: 19.08.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами