Ринок шин в Україні: фактори впливу та проблеми ринку
2568

Ринок шин в Україні: фактори впливу та проблеми ринку

Аналіз ринку шин в Україні проведено компанією Pro-Consulting за період 2020 – 1 півріччя 2022 року. Маркетингове дослідження містить відомості про:

  • ємність ринку на підставі показників виробництва, експорту та імпорту продукції ринку шин в Україні;
  • розподіл часток та діяльність основних операторів;
  • зовнішньоторговельні операції з продукцією ринку шин в Україні;
  • структуру продажу каналами збуту;
  • вподобання, моделі поведінки та ступінь задоволеності споживачів властивостями товарів на ринку шин в Україні;
  • результати опитування експертів;
  • інвестиційну привабливість галузі із зазначенням наявних ризиків та бар'єрів для організації та розвитку бізнесу.

Готовий аналіз ринку шин в Україні можна придбати на сайті компанії.

Моніторинг ринку шин в Україні показує, що протягом вказаного періоду основними факторами, які негативно впливають на галузь, стали:

  • карантинні обмеження, запроваджені у більшості країн світу для боротьби з поширенням вірусу COVID-19, що призвели до порушення глобальних ланцюжків постачання товарів, у тому числі й продукції ринку шин в Україні;
  • повномасштабне військове вторгнення Росії до України.

Також вас може зацікавити актуалізація готового аналізу ринку гумової крихти та виробів із неї в Україні (2021 рік).

Маркетингове дослідження ринку шин в Україні дозволило виділити наступні тренди, що склалися в сфері бізнесу під впливом зазначених вище та інших факторів:

  • зменшення обсягів продажу на автомобільному ринку в Україні;

У вересні 2021 року автодилерами реалізовано 3,6 тисячі автомобілів, що на 61% менше, ніж цього ж місяця роком раніше. Хоча з липня минулого року і почала простежуватись тенденція поступового збільшення продажів авто в нашій країні, вона була незабаром перервана.

  • зниження купівельної спроможності українських споживачів;

Після активізації військових дій багато українців втратили роботу, зарплату або майно, наявні доходи співвітчизників зменшилися також через зниження курсу гривні та зростання цін на товари першої необхідності. У таких умовах насамперед знижується попит на дорожчу брендову продукцію ринку шин в Україні, а критерій ціни випереджає під час вибору критерій якості. Можливо вам знадобиться аналітика звіту по ринку легкових автомобілів, суміжних товарів та послуг в Україні (2022 рік).

  • скорочення загальної кількості автомобілів у країні;

Споживча аудиторія ринку шин в Україні помітно звузилася - безліч автомобілів було знищено в зонах бойових дій, а значна частина автовласників, які б у спокійніший час задумалися про зміну зимової гуми на літню, виїхали на своїх машинах за кордон.

  • неможливість постачання в Україну шин, вироблених на території Росії;

Багато гравців глобального ринку шин виробляли свою продукцію в Росії, а потім постачали її на ринок шин в Україні та інших країнах. Після лютого 2022 року ця схема перестала працювати, і виробники шин, такі як Michelin, Continental, Bridgestone, Pirelli, Yokohama, Nokian, зазнали збитків. Зокрема, компанія Nokian Tyres у 2021 році випускала 80% своїх шин для легкових автомобілів на заводі у Всеволожську Ленінградської області РФ. Внаслідок агресії Росії Nokian втратила 300 млн євро інвестованих у це виробництво коштів.

Ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку шин за 2020 – 6 міс. 2022 р., статтю про який ви зараз читаєте.

За результатами аналізу ринку шин в Україні виявлено такі особливості теперішнього стану цієї сфери економічної активності:

  • скорочення асортименту через зниження обсягів імпорту та виробництва;

Нове надходження незначне, трейдери торгують переважно завезеними на початок широкомасштабної війни шинами, 90% пропозиції має імпортне походження.

  • зростання собівартості продукції ринку шин в Україні;
  • переорієнтування споживчого попиту на товари нижніх цінових категорій, хоча автолюбителі і намагаються вибирати доступну брендову продукцію;
  • збільшення потреби в покришках для вантажівок через їхнє активне використання у військових перевезеннях у поєднанні з погіршенням якості доріг.

Також за вашим запитом ми актуалізуємо готовий аналіз ринку автозапчастин в Україні (2021 рік).

Докладніше про дану сферу бізнесу, її поточний і прогнозний стан, можливості та ризики для інвестування та розвитку можна прочитати в матеріалах маркетингового дослідження ринку шин в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Понад 2000 кейсів ринками світу та України доступні в магазині готових проектів.

Дата розміщення: 30.01.2023
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами