in stock

Дослідження ринку бутадієн-стирольного каучука (Континентальна Європа та країни СНД). 2021 рік

Дослідження ринку бутадієн-стирольного каучука (Континентальна Європа та країни СНД). 2021 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Липень 2021 року
Кількість сторінок: 88, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 48
Таблиць: 65
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
40350 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting провела дослідження ринку бутадієн-стирольного каучука в континентальній Європі та країнах СНД, в якому представлені загальна характеристика ринку, державне регулювання галузі по країнам (мита і екологічне законодавство), виробництво, основні оператори ринку, зовнішня торгівля, ціна та ціноутворення на ринку, споживачі і їх вподобання та інвестиційна привабливість галузі ринку бутадієн-стирольного каучуку.

Історія. У 1826 році Майкл Фарадей визначив молекулярну структуру натурального каучуку, а в 1860 році Гревилл Вільямс зміг використовувати натуральний каучук для дистиляції спирту, який він назвав «ізопрен». Однак тільки на початку 20 століття, коли попит на каучук перевищив пропозицію, що призвело до зростання цін, були зроблені перші кроки по синтезу альтернативного матеріалу: в 1909 році Фрицу Хофманну вдалося полімеризувати метил-ізопрен, перший синтетичний каучук (в Німеччині); Тим часом Кондаков, російський хімік, виявив, що діметілбутадіен можна перетворити в еластичний полімер. Однак комерційне виробництво синтетичного каучуку стало можливим тільки в 1910 році, коли два англійці, Метьюз і Стрендж, і німець Харріс, незалежно один від одного зробили відкриття, що натрій можна використовувати в якості каталізатора для прискорення полімеризації. Під час війни 1914-1918 років метиловий каучук вироблявся в Німеччині в промислових масштабах.
Сучасне виробництво синтетичного каучуку. Існує більше 200 видів синтетичного каучуку, кожен з яких має свої складові та властивості. Однак всі вони включають процес полімеризації, який представляє собою хімічну сполуку мономерів з утворенням полімеру. Фізично полімеризація перетворює мономер, зазвичай рідина або газ, в гуму, пластик або волокно, в залежності від хімічної природи мономера.
Бутадієн-стирольний каучук (SBR) є основним синтетичним каучуком загального призначення, на частку якого припадає близько 37% світових потужностей з виробництва твердого синтетичного каучуку (за даними Міжнародної групи по вивченню каучуку (IRSG)). SBR складається з двох мономерів – стиролу, рідини, і бутадієну, газу. Більшість мономерів отримують з олії. Стирол зазвичай отримують з етилбензолу. Хоча етилбензол можна екстрагувати з нафтових «потоків», він також може бути синтезований з етилену і бензолу. Бутадієн можна отримати різними способами з потоків нафтопереробки. Ці потоки можуть бути або природними газами нафтопереробки, або газами, отриманими «крекингом», тобто руйнуванням більших молекул під дією тепла, зазвичай у присутності каталізатора.
Полімеризація стиролу і бутадієну також проводиться в присутності каталізатора. Полімеризацію можна проводити традиційним методом, який представляє собою диспергування мономерів у воді у вигляді емульсії або в розчині в органічному розчиннику. Будь-які мономери, що не перетворюються в полімер, витягуються, в той час як полімер у формі латексу коагулюється в крихту, просівається, промивається і фільтрується. Крихти сушать в сушарці гарячим повітрям, після чого гуму пресують в тюки і упаковують в поліетиленові пакети для відправки.

Фактори впливу. Є кілька факторів, які впливають на загальний розвиток світового ринку бутадієн-стирольного каучуку (E-SBR і S-SBR). Одним з найважливіших факторів зростання ринку є зростаюча шинна промисловість в 2021 році (після падіння в 2019 і 2020 рр.). Зростання продажів автомобілів безпосередньо впливають на попит на шини і, таким чином, в кінцевому підсумку допомагає у розвитку світового ринку бутадієн-стирольного каучуку (E-SBR і S-SBR). Цей тип каучуку (SBR) найбільш часто використовується і становить біля 37% споживання в світі. Також на ринок мають вплив взуттєвий сектор і будівельна промисловість.
Є чинники, які перешкоджають зростанню світового ринку бутадієн-стирольного каучуку (E-SBR і S-SBR) і можуть перешкодити йому повністю розкрити свій потенціал. Одним з основних стримуючих чинників для ринку є нестійкі ціни на сировину, особливо на бутадієн (залежить від цін на нафту). Ці коливання цін є серйозною загрозою для виробництва бутадієн-стирольного каучуку (E-SBR і S-SBR). На додаток до цього, існують обмежені поставки натурального каучуку (які залежать від врожайності, через те що у виробництві шин одночасно беруть участь натуральні і синтетичні каучуки, що ускладнює ситуацію для зростання світового ринку.

Проблеми. Найбільш постраждалим сегментом в сегменті виявилися виробники шин, і, відповідно, каучуків. При тому, що і в 2019 році глобальний попит на автомобілі знизився на 5%. Але навіть під час економічних криз, коли продажі автотранспорту знижуються, весь діючий парк в будь-якому випадку експлуатується, і в результаті планова заміна шин згладжує провали попиту. Але викликані пандемією локдауни вдарили по всьому сегменту перевезень в цілому, адже менше пересування - менше і знос. В результаті, навесні спостерігалася зупинка транспорту (пасажирського, та особистого), що мало наслідки в попиті в сегменті шин.
Ціни на бутадієн (один з мономерів для виробництва деяких видів синтетичного каучуку) в квітні-травні 2020 року в Європі наближалися практично до нульових позначок.

Споживання натурального каучуку в основному відбувається в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, найбільшими споживачами є Китай, Індія і Таїланд. З іншого боку, Азіатсько-Тихоокеанський регіон також домінує в промисловості синтетичного каучуку, на частку якого припадає 60% світового споживання. Завдяки попиту з боку автомобільної і шинної промисловості цих країн, ймовірно, залишиться рушійною силою зростання світового попиту на каучук.
Особливість ринку бутадієнстирольного каучуку полягає в тому, що попит на синтетичний каучук залежить також від ринку натурального каучуку (погодні умови, фіто-санітарний стан в країнах-виробниках). Таїланд та Індонезія – найбільші світові виробники і експортери натурального каучуку, на частку яких припадає 56% світових поставок. У 2020 році Таїланд та Індонезія експортували 84% і 87% виробленого натурального каучуку відповідно, в основному в сусідні країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

В основному SBR використовується у виробництві шин. E-SBR в основному використовується для виробництва шин для легкових і легких вантажівок, а також складів для відновлення протекторів шин для вантажних автомобілів. Повний список використання SBR включає піддони для дренажних дошок, підошву і каблуки взуття, жувальну гумку, конвеєрні стрічки, губчасті вироби, клеї і герметики, автомобільні килимки, колодки гальм і зчеплення, шланги, клинові ремені, підкладки для танків військового призначення, гумові іграшки, формовані гумові вироби, ізоляція і оболонка кабелів, фармацевтичні, хірургічні та санітарні вироби, упаковка для харчових продуктів і тд.
E-SBR (емульсійний) в порівнянні З S-SBR (суспензійний).
Марки E-SBR і S-SBR конкурують, але зазвичай марки S-SBR застосовуються для шин з високими експлуатаційними характеристиками. У той час як вигідно стандартизовані марки ESBR, що поставляються кількома виробниками, можна відносно замінювати на S-SBR (суспензійний SBR), в той час як заміна ESBR на SSBR для високоефективних шин вимагає зміни складу шин і часто нового технологічного обладнання, а значить, значних інвестицій.
Ключові гравці, які працюють на світовому ринку, приймають різні бізнес-стратегії, такі як розширення, інвестиції, злиття і поглинання, щоб зміцнити свої позиції на ринку. Наприклад, в березні 2018 року JSR Corporation і MOL Group відкрили новий завод з виробництва синтетичного каучуку в Угорщині. Цей завод виробляє 60 тис. тон S-SBR в рік, в основному для автомобільної, пакувальної і будівельної галузей.
Автомобільні компанії постійно розробляють автомобілі з покращеними характеристиками і довговічністю (збільшений пробіг). Це призвело до посилення вимог до характеристик шин. Частково вони були виконані за рахунок зміни конструкції компонентів (наприклад, малюнків протектора і зміни складу сумішей). Через їх низький опір, високе зчеплення і стійкість до стирання властивостей в шинах, виробники шин не знайшли альтернативи S-SBR. Необхідність зниження витрати палива привела до визначення характеристик опору коченню матеріалу протектора шини. У США правила CAFE (Корпоративна середня економія палива) пред'являють все більш високі вимоги до паливної економічності і відмінним характеристикам зчеплення і зносу. Вищезазначені технічні характеристики не можуть бути досягнуті з E-SBR, що збільшує попит на S-SBR.
Очікується, що в найближчому майбутньому попит зміститься у бік S-SBR і E-SBR. Провідні виробники на світовому ринку бутадієн-стирольного каучуку (E-SBR і S-SBR) вже почали розширення і установку установок S-SBR, щоб отримати конкурентну перевагу перед своїми конкурентами.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу, проблеми розвитку)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в розрізі країн (обсяг споживання на підставі імпорту, експорту, внутрішнього виробництва SBR)
1.3. Сегментація і структурування ринку (за видами, регіонах)
2. Державне регулювання галузі. Особливості екологічного законодавства і митні збори по країнам
3. Виробництво та динаміка реалізації продукції в 2018-2020 рр. (Оцінка на підставі даних окремих виробників, споживання і зовнішньої торгівлі) - оцінка по країнам
4. Основні оператори ринку (виробники) - ТОП-15 компаній. Їх перелік і опис (потужності, марки, види, ціни за запитом, великі клієнти, регіонально)
5. Зовнішня торгівля - по ТОП-15 країн-споживачів
5.1. Експорт SBR з досліджуваних країн в 2018-2020 рр. (Обсяги, географія)
5.2. Імпорт SBR в досліджувані країни в 2018-2020 рр. (Обсяги, географія)
6. Ціна та ціноутворення на ринку
6.1. Середні поточні ціни на продукцію
7. Споживачі і їх вподобання
7.1. Стану розвиток галузей-споживачів - тренди по регіонах
7.2. Найбільші споживачі БСК - перелік, оцінка обсягів
8. Висновки. прогнозні показники
8.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
8.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку в 2021-2023
8.3. Рекомендації з розвитку на ринку
9. Інвестиційна привабливість галузі
9.1. PESTLE-аналіз факторів впливу на ринок
9.2. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок. Побудова карти ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1. Ємність ринку бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тон
2. Ємність ринку бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах за кодами ЗЕД в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тон
3. Сегментація ємності ринку бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах за кодами ЗЕД в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тон
4. Сегментація ємності ринку бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах за кодами ЗЕД в розрізі регіонів в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тон
5. Сегментація ємності ринку бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах за видами в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тон
6. Митні збори на ринку бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах, %
7. Ставки податку на вуглець (за тонну CO2)
8. Виробництво бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тон
9. Виробництво бутадієн-стирольного каучуку в досліджуваних країнах в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
10. Марки E-SBR які виробляє Trinseo
11. Марки S-SBR які виробляє Trinseo
12. Марки E-SBR які виробляє Versalis
13. Марки S-SBR які виробляє Versalis
14. Марки S-SBR які виробляє Asahi Kasei Corporation
15. Техніко-економічні показники діяльності ПАТ «Нижнекамскнефтехим» за 2011-2020 рр.
16. Марки E-SBR які виробляє Kumho Petrochemical
17. Марки S-SBR які виробляє Kumho Petrochemical
18. Марки E-SBR які виробляє LG Chem Ltd.
19. Марки S-SBR які виробляє LG Chem Ltd.
20. Марки E-SBR які виробляє ARLANXEO
21. Марки S-SBR які виробляє ARLANXEO
22. Марки E-SBR які виробляє Relflex Stylamer SBR
23. Марки E-SBR які виробляє Synthos SA
24. Марки S-SBR які виробляє Synthos SA
25. Марки E-SBR які виробляє Zeon Corporation
26. Марки S-SBR які виробляє Zeon Corporation
27. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Італії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
28. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Туреччини в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
29. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Польщі в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
30. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Німеччини в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
31. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Австрії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. шт.
32. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Австрії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
33. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Угорщини в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
34. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Росії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
35. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Франції в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
36. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Чехії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
37. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Фінляндії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
38. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Сербії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
39. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Румунії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
40. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Іспанії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
41. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Португалії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
42. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Швеції в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
43. Географічна структура експорту бутадієн-стирольного каучуку із Нідерландів в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
44. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Італію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
45. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Туреччину в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
46. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Польщу в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
47. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Німеччину в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
48. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Австрію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
49. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Угорщину в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
50. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Росію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
51. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку у Францію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
52. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Чехію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
53. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Фінляндію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
54. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Сербію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
55. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Румунію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
56. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Іспанію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
57. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Португалію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
58. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Швецію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
59. Географічна структура імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Нідерланди в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, %
60. Середні поточні ціни на продукцію в залежності від Виробника і марки продукту
61. Обсяги споживання SBR ТОП-75 виробниками шин в досліджуваному регіоні в 2019, в натуральному вираженні тис. т/рік (по заводам)
62. Глобальний рейтинг компаній-виробників шин 2018 року (доходи) за результатами 2017 року. Включає дочірні компанії, млн дол США
63. Фактори впливу на галузь бутадієн-стирольного каучука
64. Сегментація ринкових ризиків
65. Карта ризиків для ринку бутадієн-стирольного каучуку (SBR)

Перелік графіків і діаграм:

1. Світове виробництво натурального і синтетичного каучуку в 2019 році в натуральному вираженні, тис. тон
2. Світове споживання натурального і синтетичного каучуку в 2019 році в натуральному вираженні, тис. тон
3. Динаміка світового виробництва бутадієн-стирольного каучуку в 2016-2020 рр., в натуральному вираженні, тис. тон
4. Динаміка світового споживання бутадієн-стирольного каучуку в 2016-2020 рр., в натуральному вираженні, тис. тон
5. Ставки податку на вуглець (за тонну CO2) по країнах
6. Регіони діяльності LANXESS
7. Регіони діяльності СІБУР Холдинг
8. Регіони діяльності Trinseo
9. Регіони діяльності Versalis
10. Регіони діяльності Asahi Kasei Corporation
11. LG Chem Ltd. В Європі
12. Регіони діяльності TSRC Corporation
13. Регіони діяльності ARLANXEO
14. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Італії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
15. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Туреччини в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
16. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Польщі в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
17. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Німеччини в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
18. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Австрії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
19. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Угорщини в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
20. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Росії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
21. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Франції в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
22. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Чехії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
23. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Фінляндії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
24. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Сербії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
25. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Румунії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
26. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Іспанії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
27. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Португалії в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
28. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Швеції в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
29. Динаміка експорту бутадієн-стирольного каучуку із Нідерландів в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
30. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Італію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
31. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Туреччину в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
32. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Польщу в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
33. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Німеччину в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
34. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Австрію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
35. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Угорщину в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
36. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Росію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
37. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку у Францію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
38. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Чехію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
39. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Фінляндію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
40. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Сербію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
41. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Румунію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
42. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Іспанію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
43. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Португалію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
44. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Швецію в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
45. Динаміка імпорту бутадієн-стирольного каучуку в Нідерланди в 2018 – 2020 рр., в натуральному вираженні, тис. т
46. Динаміка середніх цін на натуральний каучук, дол/кг
47. Частка світового ринку бутадієн-стирольного каучуку (SBR) по областям застосування, 2020 р., %
48. Прогноз ємності ринку SBR в досліджуваному регіоні, тис. т

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами