Ринок пінопласту в Україні: деякі результати експрес-аналізу
786

Ринок пінопласту в Україні: деякі результати експрес-аналізу

Аналіз ринку пінопласту в Україні проведено компанією Pro-Consulting у жовтні 2023 року. Маркетингове дослідження проведено у форматі експрес-аналізу, охоплює період з квітня по серпень 2023 року та містить відомості про:

 • натуральні та грошові обсяги продукції на ринку пінопласту в Україні у вказаний період;
 • сегментацію ринку за видом і походженням товарів;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок пінопласту в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
 • діяльність операторів, стратегії та прийоми конкурентної боротьби у даній сфері бізнесу;
 • виробництво та зовнішнє постачання продукції на ринку пінопласту в Україні;
 • ціни, фактори та політики ціноутворення на ринку пінопласту в Україні;
 • споживання продукції цільових товарних груп;
 • прогнозні показники ринку пінопласту в Україні до кінця 2023 року.

Готовий аналіз ринку пінопласту в Україні можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити оновлення готового аналізу ринку теплоізоляційних матеріалів в Україні.

Моніторинг ринку пінопласту в Україні показує, що у 2023 році він, як і інші ринки будівельних матеріалів, продовжував перебувати під впливом форс-мажорних факторів широкомасштабної війни. Основний споживач ринку пінопласту в Україні – будівельна галузь – зазнала шоку після 24 лютого 2022 року і спочатку практично зупинилася. Пізніше роботи на частині об'єктів відновилися, але загальний обсяг будівництва значно знизився, порівняно з минулими періодами. Внаслідок цього потреба в продукції ринку пінопласту в Україні впала на 65%, що не могло не позначитися на фінансових показниках операторів. Також Pro-Consulting має аналіз ринку будівельних матеріалів в Україні – перегляньте структуру проекту – ми можемо дослідити і ваш ринок за аналогічною структурою.

Додатковими деструктивними факторами для ринку пінопласту в Україні стали: подорожчання електроенергії та палива; зниження курсу національної валюти. Так, ціна на електроенергію для виробників піднялася з 345,64 МВт-год на початку 2022 року до 485,10 МВт-год на 1 липня 2023 року. У той же період бензин марки А-95 подорожчав з 25,66 грн. за літр до 54,72 грн. за літр, що більш ніж удвічі збільшило вартість транспортування вантажів автомобільним транспортом. Можливо вам знадобиться звіт щодо ринку електроенергетики України.

Ціновий аналіз ринку пінопласту в Україні дозволив структурувати собівартість продукції в цільових товарних групах.

Найбільша вага у собівартості виробництва продукції ринку пінопласту в Україні має вартість сировини. Коливання цін на нафту, пластик, полістирол на міжнародному ринку, зміни курсів валют відчутно впливають на ринок пінопласту в Україні.

У якості інших цінових чинників у маркетинговому дослідженні виділено:

 • вид та типорозмір виробу;
 • технологічний рівень виробництва;
 • співвідношення попиту та пропозиції;
 • діяльність великих конкурентів.

Якщо ви плануєте аналізувати ринок за власним технічним завданням, ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку. Структура завжди може бути адаптована під цілі та завдання вашого проекту.

В результаті аналізу ринку пінопласту в Україні виявлено такі особливості його стану у даний період:

 • низький рівень попиту у зв'язку з падінням обсягів будівництва, водночас незадоволена потреба у відновленні зруйнованого житла величезна; підвищення попиту на утеплювальні матеріали ринку пінопласту в Україні можливе за умов активізації реалізації програм термомодернізації житла;
 • ринок пінопласту в Україні значно залежить від імпорту як готових товарів, так і виробничої сировини;
 • перманентне зростання собівартості продукції ринку пінопласту в Україні через подорожчання енерго- та інших ресурсів, послаблення гривні на валютному ринку;
 • основним чинником конкурентоспроможності торгової пропозиції на ринку пінопласту в Україні стала ціна товару; оператори можуть здійснювати цінові маневри з допомогою зниження власного прибутку, нижчої якості матеріалів, формування великих партій виробництва чи поставок.

Більше інформації про цю сферу бізнесу із прогнозом її розвитку на короткостроковий період можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку пінопласту в Україні, доступного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок важких бетонних сумішей в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами