in stock

Аналіз ринку пінопласту в Україні. Ціновий моніторинг. 2023 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Жовтень 2023 року
Кількість сторінок: 29, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 6
Таблиць: 19
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-Consulting було проведене дослідження ринків пінопласту, гідроізоляційних добавок в бетон, мастик та георешіток. Було досліджено об’єми товару: згідно виробництва, імпорту та експорту, основних операторів. Показані поточні ціни на обрану продукцію та прогнозовані на майбутні місяці поточного року. Проаналізована поточна ситуація на ринках споживачів. Під роботою підведені висновки з прогнозом по подальшій ситуації на ринку.
На ринку України під час подій 2022-2023 років відбулись значні зміни ринках будівельних матеріалів. Падіння будівництва на 65% знизило рівень споживання продукції, яка задіяна, що призвело до сменшення загальних об’ємів виробництва порівняно з довоєнним періодом. У 2022 р. частка нового будівництва до загального обсягу виконаних будівельних робіт становила 37%, ремонту – 38,6%, реконструкції та технічного переоснащення – 24,5%.
Війна вплинула на ціни на паливо та електрику: ціни на електроенергію виросли з 345,64 МВт⋅год в початку 2022 р. до 485,10 МВт⋅год на 1 липня 2023 р., і в планах НКРЕКП підняти тарифи ще на 35% до кінця поточного року. На початку 2021 року бензин марки А-95 коштував 25,66 грн за літр, зараз його вартість досягає 54,72 грн за літр, що є збільшення більше ніж в 2 рази.
Ринок утеплювачів у 2022 р. зазнав скорочень, проте ринок полістирольних матеріалів зазнав меншого падіння, ніж альтернативні матеріали (мінеральна, скло- та кам’яна вата) - на 40 % проти 51 %.
Імпорт є визначальним на досліджуваних ринках, особливо в категорії хімії, з якої виробляються гідроізоляційні добавки в бетон, нафтопродуктів – сировини бітуму та пластиків, необхідних для виробництва георешіток.
Частина продукції яка представлена на ринку є імпортованою, це зумовлено тим що в Україні відсутнє добування сировини для продукції та технології для виробництва. Серед цих товарів виділяється гідроізоляційні добавки до бетону, які в значній мірі надходять з-за кордону.
Ситуація щодо вартості інших товарів відрізняється через те, що значна частина продукції місцевого виробництва, через це фактори є наступними:
• Типорозмір та вид. Вартість матеріалів часто залежать від його розміру (геометрія, товщина) та конфігурації, що може пояснюватися витратами сировини на одиницю продукції. Найдорожчим пінопластом є той, що має вищу щільність, георешітки - більш міцну будову. Додаткової вартості можуть додавати тип сировини та додаткові складові, що визначають технічні характеристики виробу.
• Вартість сировини. Для виробництва георешітки потрібен пластик, для мастик – нафта, пінопласту – полістирол, які майже повністю постачаються з-за кордону. Ціни на сировину зросли пропорційно коливанню курсів та наявних криз країн-постачальників. Ще одним фактором, який вплинув на ціни на сировину, є вартість транспортування, яка виросла через підвищення цін на бензин.
• Технологія виробництва. Чим складніша технологія, тим вища собівартість, відповідно і вища ціна. Специфічний товар та нетипові розміри можуть потребувати більше часу на виготовлення через необхідність використання допоміжного обладнання та специфіку виробництва.
• Попит та конкуренти Найбільші виробники та імпортери можуть встановлювати свої ціни на продукцію, які будуть рамковими для інших гравців


За 2022 ринок нафти впав на початку, нафти не вистачало не тільки на підтримання заводів, а й на виробництво основного продукту – бензину, споживання якого збільшилось через необхідність забезпечення військового транспорту.
Гідроізоляційні добавки в бетон майже не виробляються в Україні, їх імпорт здійснювався з Польщі, Німеччини та США.
Нафта, в більшій мірі постачалась з росії, торгівля з якою повністю зупинилась, створивши нестачу в обсязі 43%, яку зараз намагаються закрити закупівлею дорожчої сировини з Європи.
Ринок наразі не має незадоволених потреб по-перше від того, що споживачі на ринку значно зменшили своє споживання через відсутність коштів на будівництво. З продукції майже вся залежить від імпорту, який є основним джерелом надходженням товару або сировини для виробництва через відсутність в Україні.
З досліджуваних товарів з кризовими явищами можуть стикнутись виробники бітуму. Наразі обсяги продукції є відповідними до потреб, але при збільшенні попиту можуть стикнутись с проблемами через відсутність достатньої кількості сировини і зростанні її ціни через збільшення потреб в інших галузях. Подібне може спіткати і ринки цілком імпортованих продуктів, як досліджуваної сітки та добавок до бетонів.
Отже, вивчаючи ціни та їх коливання, можна сказати, що незадоволеної потреби на ринках не існує, але в майбутніх періодах прогнозується зміна попиту та пропозиції по таким товарам, як бітумні мастики, добавки в бетон та геосітки, що значно залежать від імпорту як готових товарних форм, так і сировини для їх виготовлення.
Дослідивши ринок обраних будівельних матеріалів можна констатувати наступне:
• Потреба в товарі Товар на загальному ринку ринку не має особливих потреб через те, що більшість споживачів є будівельники, а частка активного будівництва наразі, на другому році повномасштабного вторгнення, є малою. Активними ринками залишаються ринок утеплень та ремонту мостів, але попит на останній є більшим відносно можливостей клієнтів його фінансово покрити. Можливий найближчий ріст попиту на утеплення, яке стає актуальним при осінніх зниженнях температури. Очікується попит на інші товари при великому відновленні в 2024-2025 роках.
• Виробництво, імпорт та експорт Визначальним в багатьох аспектах на ринку є імпорт, що є основним джерелом постачання не тільки окремих видів продукції, а й сировини, виробництво якої відсутнє в Україні (нафта, пластики, хімічні добавки тощо).
• Собівартість На собівартість продукції значно впливає імпорт, ціни на зовнішніх ринках, вартість перевезення готового товару чи сировини, що стане ще дорожчим через відпуск долару та відносне положення гривні.
• Ціни Ціни, окрім залежності собівартості, несуть в собі націнку, яка в будівельній галузі регулюється іншими конкурентами. Пропозиція нижчої ціни можлива через зменшення якості товару чи постачання/виробництво великих партій. В майбутніх періодах компанії будуть змагатись в цінах, які зростатимуть від інфляційних процесів.
• Споживачі Наразі на ринку є незначне споживання відносно до величезної потреби, яка склалась через повномасштабне вторгнення. Зараз держава планує усунути видатки на дороги створивши обвал виконавців вже й так постраждалому ринку.

Детальний зміст:

1. Вступна частина. Опис виконавця дослідження, товарів та методологій
2. Загальна характеристика ринків
2.1. Тенденції, що впливали на розвиток ринку (фактори впливу та їхній прояв, проблеми та передумови розвитку)
2.2. Обсяг постачання продукції на ринок України за квітень-серпень 2023 рік
2.3. Сегментація і структурування ринків (за видами, походженням)
3. Основні постачальники (виробники та імпортери) та їх опис (загальна інформація, види діяльності і спеціалізація; товарні групи, торговельні марки і асортимент; ціни; регіональна представленість, обсяги постачання)
4. Виробництво продукції в квітні-серпні 2023 рр.
4.1. Динаміка виробництва в кількісних показниках
4.2. Динаміка виробництва в вартісних показниках
5. Зовнішня торгівля на ринках
5.1. Експорт досліджуваної продукції з України в квітні-серпні 2023 р. (обсяги за видами)
5.2. Імпорт досліджуваної продукції в Україну в квітні-серпні 2023 р. (обсяги, структура, географія, частки імпортерів)
6. Ціна і ціноутворення на ринках в розрізі кожного продукту
6.1. Помісячна динаміка цін на продукцію в розрізі областей України
6.2. Опис факторів, що впливають на формування ціни, структура
6.3. Прогноз цін до кінця 2023 р. в розрізі областей України
7. Аналіз споживання на ринках
7.1. Стан розвитку будівництва (інфраструктурне будівництво, житлове та комерційне будівництво)
7.2. Стан та новини основних споживачів на ринках
7.3. Наявність незадоволеної потреби на ринках
8. Висновки. Прогнозні показники ринків
8.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринків
8.2. Побудова гіпотез розвитку ринків. Прогнозні показники розвитку ринку до кінця 2023 р.

Перелік таблиць:

1. Обсяги постачання досліджуваних груп товарів за квітень-серпень 2023 року в натуральних та грошових показниках, тонн, млн. грн.
2. Походження продукції на ринку
3. Опис основних постачальників на ринку досліджуваних товарів на ринку України
4. Асортимент продукції основних операторів ринку
5. Ціни на продукцію компаній на жовтень 2023, грн.
6. Регіональна представленість компаній
7. Обсяги продукції, поставленої на ринок від найбільших гравців в досліджуваний період, в натуральних показниках, тонн
8. Обсяги експорту досліджуваних груп за видами, в натуральних показниках, тонни
10. Обсяги імпорту досліджуваних груп за видами в квітні-серпні 2023 р., в натуральних показниках, тис. тонн
11. Середні ціни на пінопласт за регіонами України за квітень-вересень 2023 року по видам, з ПДВ, грн/м3
12. Середні ціни на Пенетрон Адмікс за регіонами України за квітень-вересень 2023 року по видам, з ПДВ, грн/кг
13. Середні ціни на мастику БітумПРО за регіонами України за квітень-вересень 2023 року, з ПДВ, грн/кг
14. Середні ціни на георешітку за регіонами України за квітень-вересень 2023 року по видам, з ПДВ, грн/м2
15. Прогнозні ціни на пінопласт за регіонами України за вересень-грудень 2023 року по видам, з ПДВ, грн./м3
16. Прогнозні ціни на Пенетрон Адмікс за регіонами України за вересень-грудень 2023 року по видам, з ПДВ, грн/кг
17. Прогнозні ціни на мастику БітумПРО за регіонами України за вересень-грудень 2023 року, з ПДВ, грн/кг
18. Прогнозні ціни на георешітку за регіонами України за вересень-грудень 2023 року, з ПДВ, грн/м2
19. Прогнозні обсяги досліджуваних груп за квітень-серпень та серпень-грудень 2023 року в натуральних та грошових показниках

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка виробництва досліджуваних категорій в квітні-серпні 2023 року, в натуральних показниках, тонн
2. Динаміка виробництва досліджуваних категорій в квітні-серпні 2023 року, в натуральних показниках, млн. грн.
3. Географія імпорту досліджуваних категорій в квітні-серпні 2023 р., в натуральних показниках, %
4. Обсяги основних імпортерів досліджуваних категорій в квітні-серпні 2023 р., в натуральних показниках, %
5. Структура вартості імпортованої продукції на ринку, %
6. Собівартість виробництва досліджуваних груп

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами