Ринок медичного та спеціалізованого одягу в Україні: поки не грянув грім
3189

Ринок медичного та спеціалізованого одягу в Україні: поки не грянув грім

Ринок медичного та спеціалізованого одягу в Україні досліджувався компанією Pro-Consulting в лютому 2020 року з метою визначення його тодішніх обсягів і структури, параметрів внутрішнього виробництва, експорту та імпорту зазначеного виду продукції. На підставі виявлених тенденцій і чинників впливу були дані прогнози подальшого розвитку ринку. Готовий аналіз ринку медичного та спеціалізованого одягу в Україні можна придбати в магазині на сайті компанії.

У структурі ринку медичної та спеціалізованої одягу в Україні в даний період переважала перша його складова, тобто медичний одяг, яка в 2019 році займала частку в 81,4%.

2019 рік ознаменувався на ринку медичного та спеціалізованого одягу в Україні скороченням внутрішнього виробництва, яке знизилося на 8,25% в порівнянні з 2018-м і склало 1,67 тис. тонн. При цьому випуск медичного одягу зменшився на 7,84%, а спеціалізованої промислової - на 18%.

У той же час ринок медичного та спеціалізованого одягу придбав ще більшу залежність від імпортної продукції. Так, поставки одноразового медичного одягу в Україну в 2019 році зросли на 45,59% в порівнянні з роком раніше. Зокрема, імпорт халатів і нарукавників збільшився в 2,6 рази, комбінезонів - більш ніж в три рази. Всього завезено в минулому році медичного одягу 35,3 млн одиниць.

Впевнені, вам буде цікаво почитати матеріал про прибуткові ринки України, які стабільно нарощують оберти в період карантину

Імпорт захисного одягу промислового призначення в той же період дещо знизився - на 3,96% в порівнянні з роком раніше - і склав 17,68 млн одиниць. Основне зниження поставок відбулося за категоріями шапочки та бахіли, тоді як завезення нарукавників, комбінезонів і халатів мало зростаючий тренд.

Разом з тим, зростання імпорту і зниження внутрішнього виробництва не сильно вплинуло на підсумкові показники обсягу ринку медичного та спеціалізованого одягу в Україні в 2019 році. У натуральному вираженні він несуттєво піднявся, а в грошовому - зменшився на 0,32%. Причиною таких підсумків стало збільшення експорту відповідної продукції з нашої країни, навіть імпортний спецодяг, який завозиться до нас  в значній частині реекспортувався.

Так само вас зацікавить коментар Pro-Consulting про фактори дефіциту дезінфікуючих засобів в Україні

Аналіз ринку медичної та спеціалізованої одягу в Україні в 2019 році дозволив виділити наступні основні фактори впливу:

  • розвиток економіки країни, особливо галузей, що є споживачами засобів індивідуального захисту: медицина, металургія, нафтогазова, харчова промисловість та інші;
  • підвищення вимог до виробничої безпеки з боку як держави, так і працівників;
  • курс національної валюти - від нього залежить цінова ситуація на ринку медичного та спеціалізованого одягу, залежного від імпорту.

Безсумнівно, з введеними в Україні заходами в зв'язку з поширенням коронавірусу, ринок медичного та спеціалізованоїго одягу зазнав значних змін в порівнянні з минулим роком, і ці зміни стануть темою наших подальших досліджень.

Дізнатися про фактори і прогнози розвитку ситуації на вашому ринку допоможе аналітичне дослідження ринку

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 13.04.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами