Пластикова планета: як уникнути такого майбутнього?
3362

Пластикова планета: як уникнути такого майбутнього?

Пластикове забруднення вже стало справжнім пеклом для екології нашої планети. Такі переваги цього матеріалу, як довговічність, хімічна стійкість і біологічна нейтральність, перетворюються у величезні недоліки, як тільки пластикова упаковка переходить в розряд сміття. В результаті, вже не залишилося у світі куточка, де не було б слідів пластика. Навіть Арктика не є винятком. Тому питання вторинного використання полімерів вже стоїть в повний зріст перед людством.

На щастя, у нас ще не перевелися позитивно думаючі люди, та й технології не стоять на місці. Завдяки їм, народилася концепція zero waste, що припускає усвідомлене споживання з мінімальними відходами та навантаженням на природу. Зокрема, великі перспективи в області переробки пластику відкриваються в зв'язку з розвитком 3-d друку. Сьогодні вже можна зібрати пластикові відходи, подрібнити їх і надрукувати різні потрібні в господарстві речі. Так, в Амстердамі в рамках проекту The New Raw навчилися друкувати зі сміття лавки, огорожі, квітники та інші елементи міської інфраструктури. При наявності достатньої кількості сировини, а його в мегаполісі завжди багато, вироби не поступаються за міцністю таким же, але виконаним з дерева або металу.

Немає великого 3-d принтера? Для допитливого розуму це не перешкода. Засновники українського стартапу re-beau тому приклад. Сплав ентузіазму, знань і вмінь інженера-конструктора Павла Сороки та маркетолога Марії Сорокіної привів до розробки технології отримання з пластикового сміття модної і яскравої біжутерії. Причому, через брак великого стартового капіталу, їм довелося самим виготовляти термопласт і форми для виробів.

І хоч хлопці з re-beau поки ще не досягли значних бізнес-вершин, вони довели, що фешн-індустрія може бути не тільки одним з основних генераторів пластикових відходів, а й взяти участь у їх переробці. Ще одним прикладом цього є лінія одягу американського музиканта і дизайнера Фаррела Вільямса «Raw of the oceans». Родзинкою лінії є те, що пошита вона з міцної тканини, отриманої шляхом змішування бавовни та подрібненого пластику, зібраного з дна океану.

А океани містять ще багато непотрібного, що несе загрозу для життя морських тварин і отруює навколишнє середовище. Ще одним варіантом розв'язання цієї проблеми став запущений в Чилі стартап Bureo, який передбачає виготовлення скейтборду і окулярів для спортсменів з викинутих рибальських сіток. Він не тільки сприяє зменшенню кількість сміття у воді, але і створює робочі місця для місцевих жителів на суші.

Ось так, завдяки енергії небайдужих людей, створюється чисте майбутнє для всього людства. Якщо у когось з наших читачів теж є хороші ідеї, але немає досвіду їх реалізації, звертайтеся в компанію Pro-Consulting, і разом ми прийдемо до успіху.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 19.04.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами