Огляд медичних послуг України: розвиток приватних медичних мереж
4117

Огляд медичних послуг України: розвиток приватних медичних мереж

Приватні клініки займають лише 10% загального ринку медичних послуг нашої країни, більшість населення звертається до державних установ. На це впливає, в першу чергу, фінансовий фактор, а також фізична доступність приватних клінік - вони розташовані в великих містах (крім стоматологічних кабінетів, які є найбільш поширеним видом приватної медичної практики і охоплюють навіть невеликі населені пункти).

За кількістю прикріпленого до державних поліклінік населення лідерство утримують регіони з найбільшою кількістю жителів - Дніпропетровська, Львівська та Харківська області, а також Київ. У приватні клініки, як правило, звертаються жителі мегаполісів - Києва, Одеси, Львова, Дніпропетровська і т.д.

Державна система охорони здоров'я відчуває постійний дефіцит коштів, що впливає на нестачу медичного персоналу, завантаження лікарів, наявність необхідного обладнання і т.д.

Незадовільна якість медичних послуг, що надаються державними медичними установами, є головною причиною розвитку приватної медицини в нашій країні. Основна відмінність приватних клінік від державних складається в наявності дорогого діагностичного та лікувального обладнання, яке забезпечує високий рівень продуктивності. Цей факт, а також більш високий рівень заробітної плати є мотивацією для лікарів, які хочуть працювати в приватних клініках. Більшість співробітників працюють в приватній клініці на повну ставку, але деякі задіяні і в державних лікарнях.

У період з 2014 по 2015 року на ринку України з'явилося багато нових приватних медичних установ, але активно розвивалися медичні мережі. Так, в 2016 році компанія ISIDA вклала понад 3 млн. Євро в розширення потужності своєї клініки. Було збільшено кількість ліжок з 40 до 52 штук, відкриті нові лабораторії. Медичний центр «Добробут» оголосив про плани відкрити нові діагностичні центри в містах з населенням понад 150 тис. xоловік. В першу чергу, нові центри з'являться в Харкові та Одесі.

Фінансування державних установ відбувається за рахунок Державного та місцевих бюджетів України, фондів медичного страхування, благодійних фондів та інших джерел, в тому числі, міжнародних організацій. У той же час, згідно з даними Світового Банку, пацієнти оплачують більше 40% від загального обсягу витрат на охорону здоров'я. Жителі великих міст платять на 3-6% більше, ніж населення малих сіл і міст. Обсяг ринку приватних медичних послуг залежить від появи нових лікарень і збільшення цін. Тому економічна криза 2014-2015 років стримувала його зростання. У грошовому (доларовому) еквіваленті відзначається скорочення даного сегмента. На сьогоднішній момент складно дати точні статистичні дані про фінансовий обсяг досліджуваного ринку через наявність тіньових механізмів оплати послуг як в державному, так і в приватному секторі.

 

Обсяг ринку медичних послуг в доларовому вираженні скорочується через негативної динаміки валютного курсу і залежно від імпортного обладнання. Подальший розвиток ринку буде відбуватися під впливом реформування системи охорони здоров'я - зміни механізмів фінансування поліклінік і лікарень, розвитку медичного страхування, введення приписної системи вибору лікаря і т.д.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами