Сила чисел: віртуальні гроші все наполегливіше проникають в реальний світ
2355

Сила чисел: віртуальні гроші все наполегливіше проникають в реальний світ

У міру розвитку цифрових технологій формується віртуальна реальність, яка все сильніше впливає на реальний світ. Вже проводяться чемпіонати з комп'ютерних ігор з цілком непоганими реальними призами, а Міжнародний олімпійський комітет розгляне питання про включення кіберспорту в програму Олімпіади-2024.

З цифрового світу до нас прийшли і криптовалюта, найпопулярніша з яких - bitcoin. Не маючи матеріального носія і перебуваючи тільки з цифрового коду, проте, біткоіни має цілком реальну вартість в нашому світі. Причому ця вартість постійно збільшується. Якщо в січні 2017 року 1 ВТС коштував на біржі близько 1 тис. Доларів США, то в даний час (18 серпня 2017) його курс перевищив позначку в $ 4300.

Не дивно, що процес видобутку криптовалюта нагадує «золоту лихоманку» минулих століть. Для цього створюються цілі «майнінгові ферми» з дорогим спеціалізованим обладнанням. Одну з таких ферм недавно заарештували в Києві правоохоронні органи України. Держава не може залишити без уваги ситуацію, коли величезні фінансові потоки на підвідомчій території знаходяться поза його контролем.

Як це часто буває, неповоротка бюрократична машина відстає від реального життя. На сьогоднішній день статус біткоіна в Україні поки не визначений, а значить операції з ним не підлягають фінансовому регулюванню та оподаткуванню. Вищезазначеним Майнерам може загрожувати покарання тільки по стороннім стаття, таким як, незаконне використання держмайна або розкрадання електроенергії.

Людям же, які просто володіють біткоінами, побоюватися санкцій з боку контролюючих органів поки не варто. Більш того, в умовах зменшення прибутковості банківських депозитів, біткоіни завойовують все більшу популярність, як інструмент для зберігання і примноження фінансів. Не дарма кілька депутатів Верховної Ради офіційно задекларували свої біткоіни на мільйони гривень.

Майнінг біткоінів поступово втрачає свою прибутковість і незабаром припиниться, тому що кількість цієї валюти обмежено 21 млн одиниць. Сам же ажіотажний попит на криптовалюта має всі ознаки «фінансової бульбашки», який може лопнути в будь-який момент, а увага до нього державних структур підвищує ймовірність даної події. В цьому повинен віддавати собі звіт, кожен, який приймає рішення про інвестування в біткоіни своїх коштів.

Нагадуємо, що консалтингова компанія Pro-Consulting завжди може запропонувати вигідні варіанти бізнесу, пов'язані з виробництвом реальних товарів, що користуються попитом в Україні.

 

 За матеріалами: РІА Новини Україна

Джерело: Pro-Consulting
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами