Незатребуване багатство столиці: за підсумками аналізу ринку утилізації відходів у м.Києві
6187

Незатребуване багатство столиці: за підсумками аналізу ринку утилізації відходів у м.Києві

Споконвіку людей охоплює прагнення до кращого життя. Одним з елементів цьогої кращого життя для багатьох є більше споживання. А чим більше продукції ми споживаємо, тим більше побутових і промислових відходів залишається від нашої життєдіяльності. Тому переробка сміття є актуальною проблемою для будь-якої країни світу, в тому числі і для України.

А розвернутися утилізаторам в нашій країні є де. За даними Держстату, в 2017 році в Україні було вироблено 2,6 млрд тонн сміття, що на 7% перевищує показник 2016-го. Рівень корисного використання відходів в тому ж 2017 році складав 60%, що хоч і на 20% більше, ніж було десять років тому, але все ще вкрай недостатньо. Тим більше, що цей коефіцієнт відображає в основному переробку промислових відходів, частка яких в загальному обсязі сміття доходить до 90%. У сфері обігу побутових відходів ситуація набагато сумніша.

Так, в Києві за рік утворюється близько одного мільйона тонн побутового сміття. З цієї маси, тільки 11% потрапляє в пункти прийому вторсировини, решта відправляється на сміттєспалювальний завод або на звалище. У той же час, в цій купі сміття знаходиться 68% цінної вторинної сировини, а ще 22% - це органіка, яка також придатна для переробки в компост або навіть біогаз.

Особливо багато в нашому смітті різних полімерів, на виробництво яких потрібні дорогі нині вуглеводні. Тому вторинна переробка пластмас є не тільки екологічною, а й важливим економічним завданням для нашої держави. А для її вирішення необхідні чималі інвестиції, тому що переробити полімерне сміття приблизно в три рази дорожче, ніж просто його спалити.

Одним з факторів, який знижує ефективність переробки сміття в Києві, є відсутність системи його попереднього сортування. При наявності такої системи, на ринку могли б з'явитися компанії, що спеціалізуються на конкретному вигляді побутових відходів, а не універсали, як зараз. Проблему сміття в столиці, та й на решті території країни, необхідно вирішувати вже сьогодні, в іншому випадку  вал відходів, що піднімається все вище захлесне і отруїть наше довкілля.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами