Використовуй те, що під рукою: аналіз ринку шлаку і меленого вапняку України
4736

Використовуй те, що під рукою: аналіз ринку шлаку і меленого вапняку України

Вапняк застосовується в багатьох галузях промисловості України - це і виробництво цементу, інших будівельних матеріалів і навіть цукру. Однак основним споживачем меленого вапняку є металургія, де з нього роблять вапно, застосування якого дозволяє поліпшити якість сталі.

Можливо, вам стане в нагоді аналітика по ринку бітуму в Україні

На видобуток вапняку в Україні істотний вплив зробив той факт, що 80% кар'єрів знаходяться на сході країни, контроль над частиною територій яких нашою державою втрачено. Через це виробництва меленого вапняку в 2018 році було майже в два рази менше, ніж в 2011-му. Тому при збільшенні виплавки сталі або обсягів будівельних робіт автоматично відбувається зростання імпорту вапняку, що і спостерігалося в 2017-2018 роках.

У нас на сайті готовий до покупки паспорт ринку шлаку і меленого вапняку України. 2019 рік

Металургія грає ключову роль не тільки в споживанні вапняку, а й у виробництві шлаку. Даного промислового відходу щорічно виходить 8-10 млн тонн. Приблизно п'ята частина з цього обсягу знову відправляється на металургійні комбінати для виплавки металу, що залишився, ще стільки ж застосовується в інших секторах економіки, а 60% шлаку ніяк не використовується і чекає свого часу у відвалах. У той же час, шлак придатний для виробництва багатьох будівельних матеріалів - шлакоблоків, цементу, тротуарної плитки, керамзиту, скловати та інших. Шлаком можна замінити більш дорогі мінеральні наповнювачі при виготовленні будівельних сумішей в житловому і дорожньому будівництві. Для повної реалізації всіх можливостей застосування шлаку необхідно фінансування науково-дослідних робіт в цій галузі.

Також пропонуємо почитати про ринок будівельних матеріалів (рітейл) в Україні

Дуже перспективне використання шлаку для випуску бесклінкерного цементу, що дозволить значно скоротити енергоємність і капіталомісткість цементного виробництва без втрати якості. Широке застосування цієї технології буде сприяти, в тому числі, зниженню попиту на мелений вапняк, а значить дозволить скоротити обсяг його імпорту. Для виходу з ситуації, що склалася як не можна краще підходить порада з старого австралійського мультфільму «80 днів навколо світу»: «Використовуй те, що під рукою, і не шукай собі інше».

Якщо ви збираєтеся інвестувати в бізнес, рекомендуємо провести дослідження ринку

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами