Ринок поліетиленових і паперових пакетів в Україні за останній рік продемонстрував зростання в натуральному вираженні на 8 і 3% відповідно. На ситуацію в сегменті вплинули 3 групи факторів. До першої групи виробничих факторів відноситься зростання потужностей окремих виробників, поява на ринку нових гравців, зростання собівартості і цін на продукцію, а також розширення асортименту.
До другої групи чинників - тенденцій у зовнішній торгівлі - відносяться підвищення імпортних цін (за рахунок девальвації гривні), а також невисоке зростання собівартості в порівнянні з іншими країнами.
І, нарешті, до третьої групи тенденцій в споживанні відноситься наявність платоспроможного попиту населення як в побутовому сегменті (пакети для упаковки продуктів), так і в сегменті пакетів для упаковки промислових товарів.
Крім того, в 2016 році більшість галузей-споживачів пакетів продемонстрували позитивну динаміку, що також вплинуло на розвиток досліджуваного ринку.
Таким чином, можна зробити висновок, що до ключових факторів розвитку ринку пакетів в Україні відноситься зростання промислового виробництва продукції, яка упаковується в паперові пакети, збільшення попиту на побутові пакети, наявність тренда екологічності та використання паперових пакетів замість поліетиленових, поява більш дешевих технологій виробництва, що впливає на популярність пакетів, а також зміна цін на сировину (у випадку з поліетиленовими пакетами - це нафта, при виготовленні паперових пакетів використовується целюлоза і макулатура).
Ключовою специфікою ринку є залежність від роздрібного товарообігу і реальних доходів населення в побутовому сегменті. Як вже зазначалося вище, значне зростання попиту, поява нових гравців і стабілізація економіки дозволили ринку поліетиленових пакетів за 2016 рік збільшитися на 8%.
Крім того, варто відзначити, що в 2016 році в досліджуваному сегменті також спостерігалося значне зростання в грошовому вираженні за рахунок істотного збільшення середніх цін на продукцію.
В цілому ж, розвиток ринку пакетів в Україні характеризується низкою особливостей, а саме зростанням цін на енергоносії, сезонністю і змінами вартості сировини, а також зростанням рентабельності за рахунок загального поліпшення економіки.