В Україні вже який рік не вщухають пристрасті по газу. Питання імпорту, транзиту, ціни особливо актуальні і здатні істотно вплинути на економічні показники країни. Водночас, Україна має власний величезний газовий потенціал, реалізація якого може покрити всі насущні потреби країни в цьому продукті. 52 млрд кубометрів газу в рік можна отримувати вже сьогодні, і для цього не потрібно бурити землю. Все тому, що джерело цього газу знаходиться на поверхні, і це різні поновлювані біоресурси, в тому числі і відходи життєдіяльності людини.
Пропонуємо почитати про бізнес-план створення в Україні сонячної електростанції
Ключ до набуття газової незалежності — будівництво біогазових установок. Кожне сільськогосподарське підприємство, ферма, фабрика харчових продуктів, сміттєвий полігон, навіть міська каналізація може бути джерелом сировини для виробництва біогазу. І справа вже зрушила в мертвої точки. За перше півріччя 2019 року в Україні введено в дію 20 МВт потужностей електрогенерації на біогазі, що в півтора рази більше, ніж за весь 2018 рік. На підході ще більше масштабні проекти. Один агрохолдинг завершує будівництво найбільшого біогазового комплексу у Вінницькій області, який буде виробляти електроенергію з курячого посліду, і його потужність складе 24 МВт. А в Києві проектують установку з переробки опалого листя, яких в столиці щорічно накопичується близько 120 тис. тонн. Європейський банк реконструкції і розвитку планує в найближчі роки запустити в Україні до двох десятків біоенергетичних проектів.
Впевнені, вас зацікавить матеріал про бізнес на сонячних батареях
Так що там великі проекти. Гною від п'яти корів вистачить на виробництво 20 кубічних метрів газу на день. Невеликі газові установки, що вміщають до 100 кубометрів біомаси, вже продаються і коштують від 20 тис. гривень. З їх допомогою малі ферми можуть назавжди позбутися від залежності від газової труби і лінії електропередач. На біогазі може працювати і дистанційний пульт котел після невеликого доопрацювання, і газовий генератор, який коштує не дорожче дизельної електростанції. Крім того, в процесі бродіння в біогазовій установці, біомаса перетворюється в найцінніше органічне добриво — біогумус, одна тонна якого продається в Європі по 500 євро.
Також, можливо, вам буде корисна стаття про ринок газового конденсату в Україні
Реалізація бізнес-ідей, заснованих на переробці біомаси, набирає обертів. Цьому сприяє і підвищений «зелений тариф», за яким держава закуповує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел. Тому використання біогазових установок вигідно як в складі виробничих комплексів, так і в якості самостійного бізнесу, а зробити його максимально ефективним допоможе бізнес-план від компанії Pro-Consulting.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: