Буде сонце - буде і дохід: бізнес-план створення СЕС в Україні очікує інвесторів
3889

Буде сонце - буде і дохід: бізнес-план створення СЕС в Україні очікує інвесторів

Ми живемо в часи динамічно змінюваного звичного нам світу. Ці зміни несуть з собою як підвищену загрозу стабільності існування, так і формують необхідний потенціал для переходу людства на новий якісний виток розвитку. Одним з складових фундаменту такого розвитку є перехід електроенергетики на екологічно чисті поновлювані ресурси, до яких відносяться сонячне світло, рух вітру, води, геотермальна енергія та інші природні явища. Відмова від спалювання корисних копалин в світі відбувається в основному через негативний вплив цього процесу на глобальну екологію, але для нашої країни дуже актуальні і економічні причини.

Для стимулювання розвитку альтернативної енергетики, в Україні затверджено і діє «зелений» тариф, що набагато перевищує закупівельну ціну електроенергії від старих традиційних електростанцій. Наприклад, кіловат-годину сонячної генерації до кінця 2019 року купується державою по 18 євроцентів. Саме з буму будівництва сонячних електростанцій почався розвиток «зеленої» енергетики в Україні.

Причому процес введення в дію СЕС йде по наростаючій. Сьогодні сонячна генерація становить дві третини всієї відновлюваної енергетики нашої країни.

Нічого дивного в такій популярності фотовольтаїки немає. Сучасні 

сонячні елементи мають такі значення коефіцієнта корисної дії і настільки відпрацьовану технологію виробництва, що це дозволяє окуповувати вкладення в об'єкти сонячної енергетики в прийнятні для бізнесу терміни, особливо з урахуванням «зеленого» тарифу.

Сонячна електростанція - це найбільш проста споруда, в порівнянні іншими видами генерації. Вона складається з кремнієвих панелей на несучих фермах, мережевого інвертора, системи моніторингу та управління, місцевої ЛЕП для підключення до загальної мережі.

Устаткування для СЕС з кожним роком покращується і одночасно дешевшає, що робить інвестиції в цю область все більш вигідними. Згідно з бізнес-планом, розробленим аналітиками Pro-Consulting, для спорудження сонячної електростанції потужністю 5 МВт буде потрібно $ 4,8 млн.

Побудована за нашим проектом СЕС окупиться менш ніж за сім років (76,53 місяця) з початку генерації, а її будівництво займе дев'ять місяців. Таким чином, до моменту закінчення дії «зеленого» тарифу в 2030 році інвестор повністю поверне вкладені в станцію гроші і зможе продавати електроенергію ще 15-20 років до закінчення терміну експлуатації обладнання.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами