Bitcoin: гроші чи ілюзія
2399

Bitcoin: гроші чи ілюзія

Віртуальні гроші наступають у 21-му столітті так само стрімко, як і новітні технології у наше повсякденне життя. Якщо про Bitcoin ще 5 років тому знало обмежене коло людей, то наразі ними достатньо активно цікавляться навіть народні обранці. А деякі забудовники ще місяць тому пропонували купити нерухомість у передмісті за криптовалюту. Трикімнатна квартира в 93 метри квадратних за 7 км від столиці коштувала 10 Bitcoin на початок жовтня. Але вже листопад показав, настільки хитку ціну має Bitcoin.  13 листопада у першій половині дня курс Bitcoin впав до 5605 доларів, і це на 29% нижче історичного максимуму - 7882 доларів, що було встановлено 8 листопада. Тому не дивно, що на пропозицію забудовника – купити квартиру і розплатитися криптовалютою ніхто так і не пристав.

До речі, автомати з обміну віртуальних грошей в Україні є у Києві і Харкові. Але наразі й досі в Україні не встановлено чіткий правовий статус криптовалюти. У поясненні НБУ щодо правомірності користування в Україні криптовалютами Bitcoin від 10 листопада 2014 року вказано, що Національний банк розглядає Bitcoin як грошовий сурогат, який не забезпечений реальною вартістю. НБУ попереджає, що міжнародне поширення таких платежів робить дану категорію послуг привабливою для протиправних дій, в тому числі, для відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом або фінансування тероризму.

Поки Нацбанк України застерігає стосовно легалізації криптовалют - світ тим часом, лихоманить. Різке падіння Bitcoin вихідними аналітики Блумберг пояснюють тим, інвестори перескочили на альтернативний платіжний засіб - Bitcoin Cash. Експерти вважають, що зараз відбувається накачування Bitcoin Cash. І це, очевидно, скоординовані дії певних осіб, особисто зацікавлених у Bitcoin Cash. Відзначається, що криптовалюта, яка відокремилася від Bitcoin в серпні, подорожчала з минулої п'ятниці на 40%.

Інвестори обрали Bitcoin Cash через більший розмір блоку цієї криптовалюти. Технічно це змушує швидше робити трансакції та знизити суму комісійних. Прихильники Bitcoin виступили, звісно ж, проти збільшення розміру блока, бо побоювались, що це суттєво зіпсує власне суть криптовалюти як такої і в корінь знищить ідею, що була в основі її створення. Bitcoin не підпорядковується жодному уряду або банку у світі. Ними просто можна розраховуватися при покупці товарів в Інтернеті. В  2010 році аж за 10000 Bitcoin було придбано всього-на-всього дві піци.

Фінансист і викладач Києвомогилянки Олексій Геращенко, автор книги «Економіка ХХІ» влучно написав, що віртуальна гроші – це зараз інвестиція, актив, що обіцяє неймовірні прибутки доти, доки експоненціально зростатиме кількість їхніх прихильників. Але цей ріст все одно скінчиться. Дивна людська природа може наділяти цінністю будь-що. Чому би Bitcoin не коштувати 5000 доларів, якщо чиїсь картини коштують сотні мільйонів, якісь фільми збирають в прокаті мільярди, а торгівельні марки коштують самі по собі сотні мільярдів.

Дата розміщення: 17.11.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами