Аналіз ринку відпрацьованого масла в Україні: пора вийти з тіні
5016

Аналіз ринку відпрацьованого масла в Україні: пора вийти з тіні

Компанією Pro-Consulting проведено дослідження ринку відпрацьованого масла в Україні з метою визначення його обсягу, структури та інших параметрів, які мають значний інтерес як для вже існуючих, так і для нових учасників.

Замовити дослідження вашого ринку

Відпрацьовані моторні, трансмісійні, гідравлічні та інші масла виступають у всьому світі, в тому числі і в Україні, в двох іпостасях: з одного боку - це небезпечні відходи, з іншого - цінний продукт, який можна очистити і знову використовувати.

 

Навіть мала кількість масла здатна зіпсувати величезний обсяг питної води, землі, повітря, тому так важливо мати в країні ефективну систему його утилізації і регенерації.

Читати про ринок вантажоперевезень в Україні

Аналіз ринку відпрацьованого масла в Україні показує, що наша вітчизняна система недостатньо ефективна і потребує удосконалення. Так, імпортер або виробник масел зобов'язаний заплатити компанії, що має ліцензію, за утилізацію 40% ввезеного або випущеного масла. Остання повинна збирати це масло і переробляти його, проте, на ділі таке часто відбувається тільки на папері, а реальне відпрацьоване масло йде на чорний ринок. Багато про що говорить той факт, що близько 40% від усього обсягу відпрацьованого масла в Україні використовується в якості пічного палива, завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Є також численні випадки, коли відпрацювання подмешивается в нове масло, здешевлюючи його і знижуючи якість.

Купити готове дослідження: ринок відпрацьованого масла в Україні. 2019 рік

Ключову роль в удосконаленні системи поводження з відпрацьованим маслом в Україні має взяти на себе держава. Імпортери і виробники масел пропонують замінити пряму плату фірмам-утилізаторам на акцизний податок або утилізаційний збір, які надходили б в бюджетний фонд. Держава на ці гроші могла б організувати пункти прийому відпрацьованого масла і налагодити дієву співпрацю з переробниками. За спалювання масла в печах необхідно ввести кримінальну відповідальність, як це зроблено в США і ЄС. Подібні заходи допомогли б значно скоротити тіньову сферу використання відпрацьованого масла і розвинути легальний ринок, створивши умови для появи нових регенераційних потужностей.

Читати про бізнес-план СТО

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 29.11.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами