Дата підготовки: | Жовтень 2019 року |
Кількість сторінок: | 13, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 2 |
Таблиць: | 9 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
Аналітиками Pro-Consulting було проведено аналіз ринку відпрацьованого масла в Україні.
В ході дослідження було описано загальну ситуацію на ринку відпрацьованих масел, як функціонує ринок, проаналізовані загальні показники ринку, проведено розрахунок місткості ринку. Також проаналізовані доступні резервуари для зберігання відпрацьованого масла і їх географічне місцезнаходження.
Значні обсяги небезпечних відходів йдуть на тіньовий ринок, завдаючи шкоди навколишньому середовищу і не приносячи ніякої користі державі. Саме використання відпрацьованих масел в якості енергоносія (спалювання в печах для отримання тепла), в свою чергу створює більшу частину тіньового ринку.
Легальною схемою роботи на ринку є схема, коли власник відпрацьованих масел повинен платити податок спеціалізованим компаніям для здійснення ними процесу видалення, утилізації, обробки, знешкодження чи захоронення відходів.
Насправді виробники відпрацьованого масла в Україні штучно занижують обсяги виробництва для держорганів, а також екологічної інспекції, і за документами віддають на переробку незначна кількість відходів, за що виплачують низьку мито.
Аналіз українських компаній, що надають послуги зі зберігання нафтопродуктів показав, що на переважній більшості існуючих баз є власні резервуари. Однак доступ до них обмежений, в силу того, що вони вже заповнені.
Вітчизняні компанії, які мають ліцензію на зберігання відпрацьованих масел, частіше за все, не займаються такою діяльністю, а виробляють лише збір або переробку.
1. Загальна ситуація на ринку відпрацьованих масел, тенденції, як організований бізнес
2. Місткість ринку відпрацьованих масел в Україні (2017 - 6 міс. 2019) на підставі оцінки
3. Аналіз розподілу відпрацьованих масел збирачами за якістю (чи існує поділ - опис ключових моментів)
4. Аналіз доступних резервуарів для зберігання відпрацьованого масла
5. Географічне розташування резервуарів для зберігання відпрацьованого масла, наявність резервуарів з виходом до моря (за наявністю інформації)
1. Місткість ринку мастильних матеріалів в Україні в 2017 - 1 пол. 2019 роки., тис. тонн
2. Оцінка ємності ринку відпрацьованих масел в Україні в 2017 - 1 пол. 2019 р., згідно з офіційним нормативу (40%), тис. тонн
3. Оцінка ємності ринку відпрацьованих масел в Україні в 2017 - 1 пол. 2019 р., згідно реальному нормативу (55%), тис. тонн
4. Оцінка ємності ринку відпрацьованих масел в Україні в 2017 - 1 пол. 2019 р., згідно технічно обґрунтованого нормативу (85%), тис. тонн
5. Офіційна місткість ринку відпрацьованих масел в Україні в 2017 - 1 пол. 2019 р., тис. тонн
6. Перелік масел, які виробляються і ввозяться в Україну
7. Норми фізико-хімічних показників різних груп відпрацьованих масел відповідно до Держстандарту 21046-86 «Нафтопродукти відпрацьовані. Загальні технічні умови»
8. Прийняті в експлуатацію резервуари для нафти, нафтопродуктів і газів за 2015 - 9 міс. 2017 рр., тис. куб. метрів.
9. Географічне розташування резервуарів для зберігання відпрацьованого масла (за кількістю ліцензованих підприємств зі зберігання відпрацьованих масел) на період жовтня 2019 року
1. Легальна схема роботи на ринку відпрацьованого масла України
2. Існуюча схема роботи на ринку відпрацьованого масла України