Дата підготовки: | Листопад 2019 року |
Кількість сторінок: | 22, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Таблиць: | 5 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
Аналітиками Pro-Consulting було проведено дослідження загальних показників курортних районів Одеської області.
В ході дослідження було проведено загальний аналіз готелів, санаторіїв і СПА-комплексів курортних селищ Базар'янка, Миколаївка, Курортне, Сергіївка, Затока, які знаходяться в Одеській області. Основними критеріями оцінки стали кількість, номерний фонд, вартість проживання, віддаленість від моря, а також додаткові послуги, що надаються готелями та іншими досліджуваними оздоровчо-лікувальними закладами.
Після анексії Криму, туристи розділилися на кілька категорій: ті, хто летить відпочивати закордон, ті хто замість моря, поїхав в Карпатські гори і ті, хто вибрали курорти на узбережжі Чорного моря в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. Перевагою Одеського регіону стало наявність історично-культурної спадщини, щодо розвинений ринок оздоровчих послуг, і більш розвинена дорожня інфраструктура.
Найбільший приріст потоку туристів можна спостерігати в 2017 році, в подальшому спостерігаємо спад динаміки. У 2018 році тільки Одесу відвідали 3,1 млн. Туристів (+ 22% з 2017 року), що становить 49% від туристичного потоку в Одеську область. Решта 3,1 млн. Туристів припали на інші регіони Одеської області. Тут в 2018 р туристичний потік зріс на 28%, а Затока і Кароліна Бугаз виявилися в трійці лідерів за кількістю запитів в Google щодо морського відпочинку.
Порівнюючи відпочинок в Одесі з відпочинком в області, можна побачити два ключових відмінності:
1. Відсутність інфраструктури для культурного відпочинку. Практично всі головні історичні та культурні місця, популярні серед туристів, знаходяться в Одесі. У той же час, єдине, за чим їдуть в Одеську область, - це відпочинок на пляжі. До цього можна додати і наявність культурних заходів в Одесі, щороку їх проводиться більше тисячі, в той час як в області такі заходи практично не проводяться.
2. Ціни в готелях на березі Одеської області в середньому нижче на 15-20%, ніж в самій Одесі, через що такий варіант розміщення більше асоціюється з бюджетним відпочинком.
Не дивлячись на туристичний потенціал Одеської області, існує й чимало проблем, які обмежують зростання турпотоку. Готелі слабо модернізуються, інфраструктура практично не розвивається, сервіс, на думку експертів туристичного ринку, поліпшується, але ці зміни незначні на тлі кардинальних проблем. Серед них - відсутність в Україні достатньої кількості мережевих готелів, різкі скачки цін на проживання під час заходів подієвого туризму, відсутність інфраструктури автобусних перевезень і проблеми із залізничним транспортом. До того ж, при безвізовий режим з ЄС, європейські курорти частково "забирають" потік українських туристів.
1. Загальна характеристика показників курортних районів Одеської області - селища Базар'янка, Миколаївка, Курортне, Сергіївка, Затока
1.2. Кількість і перелік інфраструктурних об'єктів (готелі, лікувально-оздоровчі об'єкти, wellness і SPA і ін.), Їх коротка характеристика (номерний фонд, хв. І макс. Ціни, зручності, послуги, віддаленість від пляжу)
2. Плани з будівництва нових інфраструктурних об'єктів (за наявністю інформації з відкритих інформаційних джерел)
3. Висновки і прогнозні тенденції розвитку курортних районів Одеської області
1. Перелік і характеристика санаторіїв та лікувально-оздоровчих комплексів досліджуваних курортних поселень
2. Перелік та характеристика SPA готелів і баз відпочинку з послугами SPA в поселеннях Сергіївка, Затока, Лебедівка, Курортне, Миколаївка
3. Перелік та характеристика готелів, баз відпочинку і пансіонатів в поселеннях Сергіївка, Затока, Лебедівка, Курортне, Миколаївка
4. Середні дані по номерному фонду, ціною і відстані до моря в досліджуваних поселеннях
5. Плани з будівництва нових інфраструктурних об'єктів в досліджуваних регіонах в 2019 році