Багато в Україні переживають, що після зняття мораторію на експорт лісу, наша країна залишиться без деревини. Можливо, що ці побоювання не позбавлені підстав, але меблі в Україні швидше за все буде. Найбільша в світі мережа меблевих магазинів IKEA планує відкрити свою першу торгову точку на нашій території вже в наступному році.
Поки що це не виглядає як повноцінний прихід шведського гіганта в Україну, а радше, як «розвідка боєм», для того щоб випробувати на собі умови ведення тут бізнесу. Про правильність такого висновку говорить те, що IKEA вирішила не будувати власний магазин, а вийти на ринок комерційної нерухомості і орендувати площу в споруджуваному в Києві торгово-розважальному центрі «Ocean Mall». Крім того, торгова точка буде працювати в нехарактерному раніше для IKEA форматі. Зазвичай компанія відкривала великі магазини в передмістях мегаполісів, а в Києві шведи збираються продавати свої меблі практично в центрі міста, недалеко від станції метро «Либідська». За словами представників компанії, це новація з урахуванням сучасних вимог потенційних споживачів, таких як наявність магазину ближче до дому і можливість замовлення товарів в мережі інтернет.
На думку українських офіційних осіб, присутність в Україні таких всесвітньо визнаних брендів, як IKEA, буде сигналом для інших інвесторів про те, що в нашій країні створено хороший діловий клімат і сюди можна вкладати гроші і створювати підприємства. Це дійсно так, але крім умов ведення бізнесу глобальні компанії цікавить ще й купівельна спроможність населення країни. Не випадково прихід IKEA відбувається в період, коли Україна почала відновлюватися після кризи, і в самому платоспроможному регіоні країни - столиці. Завдяки такому максимально прагматичному підходу до свого бізнесу, Інгвар Кампрад та вдалося створити мережу з 355 магазинів в 29 країнах світу. А виручка цієї мережі в минулому році склала $ 34,1 млрд, що перевищує бюджети деяких країн, в тому числі і нашої.
Можливо, що завдяки IKEA в Україні отримають більше поширення ефективні методики роботи з покупцями, які практикуються даною компанією. Адже ці меблеві магазини є зразком дружнього підходу до клієнтів. Тут робиться все, щоб люди купували представлені товари з задоволенням. Ніде немає написів «руками не чіпати». Більш того, ніхто з персоналу не буде проти, якщо потенційний покупець полежить на ліжку або дивані, можливо, трохи поспить. Працівник магазину підійде до відвідувача тільки коли той сам про це попросить, про нав'язливому сервісі не може бути й мови. Загалом, у наявності свобода дій в широких рамках.
Про прихід в Україну іноземних рітейлерів можуть бути різні думки, але, що б там не говорили, наявність в країні представництв знакових світових компаній є ознакою цивілізованості та перспективності її ринку.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: