Незважаючи на розвиток інформаційних технологій, людина все ще не може обходитися без продуктів харчування. Навіть в складних економічних умовах витрати на прожиток є першочерговою статтею витрат українських сімей. У першому півріччі 2018 року вони становили 47% від загального бюджету наших співвітчизників. А з ростом цін, а також підвищенням купівельної спроможності в країні, грошові обсяги реалізації харчових продуктів підвищуються дуже динамічно. У 2017 році вони зросли на 18,3% в гривнях і на 13,8% в доларах США в порівнянні з 2016-м, в першій половині 2018 року зростання склало 12,8% в обох валютах по відношенню до аналогічного періоду попереднього року.
Збільшення обсягу ринку харчових продуктів сприяє і розвитку ринків пов'язаних з ними товарів. Одним з таких взаємодоповнюючих товарів є полімерна пакувальна плівка. У 2016-2018 роках активізувалися як виробництво, так і імпорт даної продукції. Найбільшим постачальником плівки в Україні є Польща, великі партії цього матеріалу надходять до нас з Німеччини, Литви, Іспанії і Йорданія.
В Україні присутній і власний випуск гнучкої полімерної упаковки, але він також тісно пов'язаний з імпортом, оскільки пластикова сировина у нас вся закордонна. Можна було б організувати переробку вторинного пластика, що дозволило б вирішити і сировинну, і екологічну проблему, але це питання поки не вирішене і вимагає додаткового стимулювання з боку держави.
Таким чином, відсутність власної сировинної бази, висока енергоємність виробництва в умовах перманентного зростання вартості енергоресурсів і незначна частка переробки пластикових відходів не тільки знижують експортний потенціал виробників, але і змушують їх віддавати значну частину внутрішнього ринку імпортерам.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: