Український ринок мастильних матеріалів у 2015 році пережив справжнє потрясіння, що виразилось в падінні виробництва більш ніж в 3,3 рази. Сталося це через банкрутство найбільшого вітчизняного виробника даної продукції - Бердянського нафтомаслозаводу «АЗМОЛ». І хоча в наступному році обсяг виробництва моторних масел в Україні збільшився на 12,7% і продовжив зростання в 1 півріччі 2017 роки (на 1 тис.т або 6,6% в порівнянні з 1 пол. 2016), що звільнилася велику нішу заповнила імпортна продукція.
Рекомендуємо прочитати більш свіжий матеріал про ринок мастильних матеріалів в Україні
Імпорт, який у 2014 році мав паритет з внутрішнім виробництвом, досяг 75% обсягу ринку в 2015, і його частка продовжує збільшуватися (1 кв. 2016 - 76,4%, 1 кв. 2017 - 78,9%).
У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку мастильних матеріалів України. 2020 рік
Основним виробником моторних масел в нашій країні є компанія «Агрінол», яка випустила в 2016 році 59,5% всіх українських масел. На п'яти лідеру настає друга по виробництву компанія - «СП Юкойл», якій в тому ж році вдалося збільшити свою частку на ринку з 22,7% до 26,9%.
Фактори, що впливають на споживання моторного масла в нашій країні:
1. Споживачі вважають за краще не змінювати бренд і марку моторного масла, якщо вони підходять їм за співвідношенням ціна-якість і ці параметри не змінюються. Тим більше що використання масла одного типу сприяє більшу тривалий термін служби двигуна.
2. Зміна переваг фізичних осіб щодо моторних масел починає активно відбуватися при зміні їх ціни більш ніж на 25%.
3. Впізнаваність торгової марки сприяє підвищенню інтересу до неї у споживачів. Особливо це стосується імпортної продукції.
4. При виборі масла автолюбителі воліють більше прислухатися до думки людей, яким вони довіряють (родичам, друзям, знайомим), ніж рекламі в засобах масової інформації.
Також вас може зацікавити матеріал про ринок відпрацьованого масла в Україні
Ринок моторного масла в Україні має хороші перспективи для зростання. На думку аналітиків компанії Pro-Consulting, головним поштовхом до його зростання буде збільшення в країні кількості автомобілів на 30% в 2017 році через зниження урядом ввізних мит на старі машини. Ціни на мастильні матеріали безпосередньо залежать від вартості сирої нафти, яка за прогнозами зросте найближчим часом на 15-20%. Разом з тим, за даними Міжнародного валютного фонду, приблизно на таку ж величину (15-17%) збільшаться і доходи українців.
Пропонуємо прочитати аналітику нафтового ринку 2020 року
Підвищення попиту на моторні масла на тлі розширення числа споживачів і збільшення їх купівельної спроможності може підвищити привабливість цього ринку і приверне на нього нових учасників.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: