Сучасна міська забудова немислима без використання ліфтової техніки. Кількість ліфтів в Україні на сьогоднішній день складає майже 86 тис. штук. Зосереджено дане обладнання в основному в Києві та інших великих містах з висотною забудовою.
За нормативами граничний термін служби ліфта не повинен перевищувати 25 років, якщо інше не визначено виробником. Після закінчення цього часу повинна здійснюватися модернізація або заміна ліфтового обладнання, які зобов'язана виробляти компанія, яка містить будівлю.
В українських реаліях терміни експлуатації ліфтів часто не дотримуються через нестачу у відповідальних організацій фінансових коштів для виконання необхідних робіт. В даний час з перевищенням граничних термінів використовуються більше 60% українських ліфтів.
Підйомне устаткування, представлене на українському ринку, має як вітчизняне, так і імпортне походження. Поставки ліфтів виробляються з Білорусі, Китаю, Туреччини та інших країн. Більшість українських виробництв в цій області займаються безпосередньою збіркою підйомної техніки відомих торгових марок, таких як «Отіс», «Schindler», «ThyssenKrupp» і «KONE». Експорт даного обладнання з України розвинений слабо.
Перспективи ринку ліфтів і ескалаторів пов'язані з вірогідним пожвавленням в Україні будівництва після подолання наслідків кризи 2014-2015 років. Попит на підйомне устаткування зросте зі збільшенням обсягів введення в експлуатацію об'єктів нерухомості. Разом з тим, існує небезпека гальмування темпів будівництва житла через перевищення рівня пропозиції над попитом. В цьому випадку житлові будинки будуть вводиться в експлуатацію більш повільно, що буде стримувати і поставки ліфтів.
З готовим проектом на цю тему Ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням нижче: