Сонячні інвестиції: в українських домогосподарствах з'являється все більше електростанцій
2976

Сонячні інвестиції: в українських домогосподарствах з'являється все більше електростанцій

Історія розвитку в Україні «зеленої» енергетики може служити прикладом плідної співпраці громадян і держави. Основу цієї взаємодії склав закон про «зелений» тариф, прийнятий ще в 2009-му році. Саме він дозволив Україні різко наростити електрогенерацію з поновлюваних джерел. У 2015 році в законодавство про «зелений» тариф були внесені зміни, які вдихнули друге життя в галузь. З цього моменту до розвитку екологічно чистої електроенергетики активно включилося населення. Все більше домогосподарств відкриває на своїй території сонячні і вітроелектростанції - частково - тому що це престижно, частково - тому що вигідно, частково - тому що інші інвестиційні активи не виправдали себе в кризовий період. Вони виробляють електрику як для особистих потреб, так і на продаж в загальну мережу.

Так, за 2015-2017 роки кількість таких прибудинкових сонячних електростанцій (СЕС) досягло 3010 штук. Разом вони генерують 51 МВт електроенергії. Про висхідному тренді будівництва СЕС в присадибних господарствах свідчить статистика їх запуску в експлуатацію. У 2017 році було побудовано 2 тис. таких приватних СЕС, з них 687 введено в дію в четвертому кварталі. У порівнянні з третім кварталом минулого року приріст склав 30%. Зазначені показники говорять про привабливість такого бізнесу для населення. Для встановлених на присадибних ділянках сонячних і вітряних електростанцій законом гарантований ринок збуту за вигідними цінами до 2030 року. «Зелені» тарифи прив'язані до курсу євро і регулярно індексуються державою. Наприклад, з 1 січня 2018 року ці фірми були підвищені на 4,5%. На сьогоднішній день власник сонячної електростанції, введеної в експлуатацію в 2017 році, отримує 5,87 грн за кожен поданий в загальну мережу кВт-год. При таких цінах сонячна електростанція окупається за 5-8 років.

Крім того, в деяких регіонах до розвитку альтернативної енергетики підключилися і місцева влада. Зокрема, в Житомирській області жителям компенсують їх бюджету 20% кредиту на сонячні панелі, а в Львівській - 10%. Багато українців вже зрозуміли вигідність вкладення коштів в особисті СЕС і за останні три роки інвестували на ці цілі 52 млн євро. Завдяки в тому числі і цих грошей, сонячна електрогенерація демонструє найвищі темпи зростання, в порівнянні з іншими видами альтернативної енергетики. Її сумарна потужність збільшилася з 99 МВт в 2016 році до 170 МВт в 2017-м.

З кожним роком все більше українців переконуються в тому, що, спираючись на державну підтримку, можна не тільки домогтися енергонезалежності, а й отримувати від цього непоганий дохід.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами