Ринок силікатної цегли в Україні: теплолюбний, тому дорогий
4382

Ринок силікатної цегли в Україні: теплолюбний, тому дорогий

Компанією Pro-Consulting проаналізовано ринок силікатної цегли в Україні. В результаті були визначені поточні показники даного ринку, виявлено фактори, що впливають на нього, дані прогнози щодо розвитку в середньостроковій перспективі. Готовий аналіз ринку силікатної цегли можна придбати у відповідному розділі сайту компанії.

Оскільки цегла є стіновим матеріалом, який застосовують при будівництві будівель, то зрозуміло, що ринок силікатної цегли безпосередньо пов'язаний з параметрами будівельного ринку України. Використання цегли в той чи інший період визначається динамікою зміни обсягів нових будівельних проектів. За даними Держстату України, в першому півріччі 2019 року загальна площа новобудов була на 8,3% меншою, ніж за аналогічний період 2018-го, що сприяло зниженню попиту на силікатну цеглу.

Ще одним негативним фактором, що робить значний вплив на ринок силікатної цегли в Україні - це порівняно велика енергоємність його виробництва. Так, для випуску блоку з газобетону потрібно на чверть менше теплової енергії, ніж для силікатної цегли. Не дивно, що газобетон тіснить цеглу зі сфери його традиційного використання, а середній рівень маржинальність виробництва останнього всього близько 6,1%.

Читати про ринок будівельних матеріалів (рітейл) в Україні

Аналіз ринку силікатної цегли в Україні за 2018 - 6 місяців 2019 року показує, що його обсяг в натуральному вираженні зменшився за досліджений період на 13,5%. Виробничі потужності підприємств з виробництва цегли завантажені в середньому на 32%, тому вони готові значно наростити свої показники в разі зростання попиту. Територіально виробники цегли тяжіють до джерел сировини і до своїх основних споживачів. Підприємства пізнічних регіонів країни здатні за рік випустити 172 млн умовної цегли, а східних - 36,6 млн.

Дивитися готові аналізи ринків будівництва і будматеріалів

Хоч ринок силікатної цегли України і зайнятий в основному вітчизняною продукцією - частка імпорту становить близько 4%, але саме виробництво цегли має імпортну складову. Підприємствами-виробниками закуповується за кордоном пресове й пакувальне обладнання, запасні частини до них. Тому на ринок силікатної цегли в нашій країні впливає ще й курс національної валюти.

За результатами аналізу ринку силікатної цегли в Україні можна прогнозувати подальше скорочення його обсягів у разі продовження існуючих тенденцій в будівельній галузі. Цегла буде витіснятися іншими, більш дешевими, стіновими матеріалами, а потужності виробничих підприємств так і залишаться недозавантаженими. Красномовним фактом є скорочення за підсумками 9 місяців 2019 року державних закупівель силікатної цегли на 66,2%.

Замовити дослідження іншого ринку

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 14.02.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами