Аналіз ринку силікатної цегли в Україні. 2019 рік

Аналіз ринку силікатної цегли в Україні. 2019 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Листопад 2019 року
Кількість сторінок: 19, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 6
Таблиць: 6
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: російська
10700 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting провела аналіз ринку силікатної цегли в Україні. У звіті представлені основні тенденції на ринку силікатної цегли, розраховане виробництво і частки основних операторів, розглянута динаміка і структура імпорту запчастин для виробництва силікатної цегли.


У 2011 році в будівельному секторі спостерігалося деяке пожвавлення після кризи 2008-2010 рр., Яке вже в 2013 році змінилося затяжним спадом, який тривав аж до 2015 року.


Криза 2013-2015 року ознаменувався прагненням забудовників знизити собівартість будівництва. Досягалася ця мета в основному за допомогою коригування проектів - часто замість монолітно-каркасної технології використовувалися панелі. Панельне будівництво мало ряд переваг, наприклад, швидкість будівництва і вартість такого будівництва. Однак, незважаючи на кризу, зростання популярності дешевих стінових матеріалів не повинна спостерігався. Причина - недовіра споживачів до цієї технології. Багато забудовників відзначають, що в Україні спостерігається чітка тенденція до зростання попиту на червону цеглу.


Віце-президент "Київміськбуду" Едуард Шевчук зазначив, що вимоги до основних фізичними параметрами стінових матеріалів продиктовані декількома факторами, головними з яких є міцність і енергоефективність. До того ж саме 1 травня 2017 року набув чинності новий ДБН по теплоізоляції будівель, згідно з яким посилилися вимоги тепловіддачі огороджувальних конструкцій (тобто зовнішніх стін), а також дверей, вікон, дахів і т.д. Найчастіше для дотримання нових норм забудовники використовують утеплення фасаду будівель теплоізоляційними матеріалами (пінопласт, мінеральна і кам'яна вата), набагато рідше для дотримання норм використовують більш енергоефективні стінові матеріал (цегла, блоки, панелі тд.). Самий великі забудовник в Україні, компанія Укрбуд, в ході будівництва використовує тільки червоні цегла, які став фірмовим знаком забудовника. За даними компанії, червона цегла в 2017 році використовувався на 26 будмайданчиках.


Ринок цегли в Україні та за її межами сильно корелює з ринком будівництва, а саме, з показниками введення в експлуатацію та поточне будівництво практично всіх типів будівель. У свою чергу, будівельний ринок залежний від загального стану економіки, реальних доходів населення, курсу національної валюти і ситуацією на ринку банківського кредитування. Якщо в перших двох факторах, реальних доходів і курсу національної валюти, останнім часом можна спостерігати позитивні зміни, то ситуація з банківським кредитуванням за останні пару років не змінилася. Придбання житла за сьогоднішніх реалій можуть дозволити собі тільки дуже обмежене кількості жителів України. Так, наприклад, за 2018 договору купівлі-продажу нерухомого майна уклали менше 0,66% від загального населення України. Запуск реального іпотечного кредитування, дозволить значно розширити коло потенційних покупців нерухомості в Україні.


За статистикою в Україні один і з найстаріших житлових фондів в Європі. Приблизно 25% будинків старше 60 - 70 років. 90% будинків були побудовані до 90-х років минулого століття, таким будинкам вже більше 30 років. Термін корисної експлуатації багатьох будинків уже перевищено. При будівництві більшості будинків, передбачалося що з часом панельні багатоповерхівки будуть знесені і замінені більш сучасними будівлями.


Виробництво силікатної цегли - досить енергоємний процес, в зв'язку з чим даний стіновий матеріал досить сильно конкурує з іншими видами цегли. Для виробництва газобетону використовується теплової енергії на 25% менше, ніж для силікатної цегли, і майже в 2,5 рази менше, ніж при виробництві керамічної цегли.

Детальний зміст:

1. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу на ринок, проблеми, тенденції розвитку)
2. Аналіз виробництва силікатної цегли в Україні в 2018 - 9 міс. 2019 р., в натуральному вираженні (на підставі оцінки)
3. Основні оператори ринку силікатної цегли в Україні:
3.1. Перелік основних операторів ринку (ТОП-10 виробників) і їх опис:
3.1.1. Виробничі потужності (за наявністю інформації)
3.1.2. Регіональне розміщення основних операторів
3.1.3. Асортиментний ряд (силікатної цегли та іншої продукції в цілому)
3.2. Аналіз імпорту обладнання та сировини для виробництва силікатної цегли в 2016 - 10 міс. 2019 основними операторами ринку в Україні
3.3. Частки ринку основних операторів в Україні в 2018 р., в натуральному вираженні (на підставі оцінки, в тому числі за даними експорту)
3.3.1. Виділення частки вироблених товарів для внутрішнього і закордонного ринку в натуральному вираженні
3.3.2. Оцінка завантаження виробничих потужностей основних операторів в 2018 р. (при наявності даних про виробничі потужності)
3.4. Фінансові результати основних операторів в 2018 р. (виручка, маржа, рентабельність, чистий прибуток)
4. Аналіз держ. тендерів із закупівлі силікатної цегли в 2018 - 9 міс. 2019 роки, в розрізі: товару, обсягу, вартості, компанії покупця
5. Моніторинг ЗМІ на предмет планів з розширення бізнесу, інвестицій, нових товарів основних операторів ринку
6. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку

Перелік таблиць:

1. ТОП-10 виробників силікатної цегли
2. Виробничі потужності (за наявністю інформації) і рівень завантаженості основних засобів, в натуральному вираженні
3. Регіональне розміщення основних операторів ринку, з виділенням частки виробництва в регіоні, в натуральному вираженні, %
4. Імпорт сировини і обладнання для виробництва силікатної цегли операторами ринку, в грошовому вираженні, тис.  дол.
5. Рівень завантаженості основних засобів, в натуральному вираженні
6. Фінансові результати основних операторів в 2018 р. (виручка, маржа, рентабельність, чистий прибуток), тис. грн

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка площі будівель (нове будівництва) на початок будівництва за 2018 - 6 міс. 2019 рр., млн кв. м
2. Обсяг виробленої будівельної продукції в Україні, за 2018 - 3 кв. 2019 рр., млрд грн
3. Виробництво силікатної цегли в Україні за 2018 - 9 міс. 2019 рр., в натуральному вираженні, млн шт.
4. Частки ринку основних операторів в Україні в 2018 - 9 міс. 2019, в натуральному вираженні, % 
5. Обсяги державних тендерів із закупівлі силікатної цегли в системі Prozorro за 2018 - 1-3 кв. 2019 рр., тис. грн 
6. Частки організаторів тендерів на покупку силікатної цегли в системі Prozorro, за 2018 - 1-3 кв. 2019 рр., в грошовому вираженні, %

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами